אודי סגל וענת דוידוב

"חושב שיש כל מיני גורמים שבוחשים בצלחת הזאת"

עו"ד נתי רום ('חוננו') המייצג את יחיאל אינדור במשפט שמתנהל נגדו, טען: "אנחנו רוצים לתת אמון במשטרה, אבל הם נתונים תחת הלחץ של הפרקליטות"


בערב שבת האחרון נהרג פלסטיני בכפר בורקה שבשומרון במהלך עימותים בין פלסטינים למתיישבים. ענת דוידוב וגיא פלג שוחחו ב־103fm עם עו"ד נתי רום ('חוננו'), אשר מייצג את יחיאל אינדור, אחד מהחשודים בהרג הפלסטיני, והגיב לדברים הקשים.  

"אתה נותן אמון במשטרה?", התעניינה דוידוב, ועו"ד רום הודה: "זו שאלה טובה. אנחנו רוצים לתת אמון במשטרה, אנחנו ראינו גם אתמול הדלפות מגורמים בכירים במשטרה שהם אומרים שהם היו רוצים לסגור את התיק הזה אבל הם נתונים תחת לחץ של הפרקליטות. אני חושב שיש כל מיני גורמים שבוחשים בצלחת הזאת".

עוד טען כי "הגורם החקירתי הוא המשטרה, ומה שאומר הבכיר במשטרה זה 'אנחנו בעצם לא רואים פה ראיות מספקות להרשעה או בשביל להבין מה קרה שם, ולכן אנחנו לא רוצים להאשים אדם ברצח'. הפרקליטות לא חוקרת, כאשר שוטר אומר בבית משפט 'אין לי ראיות', וכאשר הוא כותב בבקשה 'רצח בכוונה תחילה', זו אמירה. לגופו של עניין, מרשיי לא רצחו בכוונה תחילה אף אדם. היורה הוא בכלל בחור בן 28, איש עדין, אתם צריכים להבין שהוא מגיע הרבה אחרי תחילת האירוע. בערך כשעה אחרי. המחזה שהם רואים מול עיניהם זו תקיפה קשה של יהודים".

"ההתייחסות וישר הכניסה לסעיפים של טרור ומניע גזעני, האצבע קלה על ההדק", התרעם, "בית המשפט המחוזי בירושלים קבע אתמול כי אין אפילו חשד סביר מינימלי לעבירות ההמתה. הדבר הזה מובהק. אני מאוד מקווה שהוא ישוחרר. כאשר בית המשפט המחוזי קובע שאין אפילו חשד סביר מינימלי אני מקווה שהוא ישוחרר".

עריכה: שני רומנו

09/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נתי רום
נתי רום  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris