ינון מגל ובן כספית

"המחלקה היהודית בשב"כ סימנה יעד שקוראים לו אלישע ירד"

העיתונאי אלחנן גרונר ('הקול היהודי') עדכן על שחרורו של החשוד למעצר בית: "השופטת קבעה שבנוגע לירד, אין חשד סביר לעבירות החמורות שיוחסו לו"


לאחר שהוחלט כי אלישע ירד, שנעצר בחשד למעורבות בתקרית הירי ליד הכפר בורקה בסוף השבוע האחרון, ישוחרר למעצר בית - פורסם כי המדינה תערער לבית המשפט העליון על השחרור המדובר. ינון מגל וחיים לוינסון שוחחו ב־103fm עם העיתונאי אלחנן גרונר ('הקול היהודי'), אשר עדכן בפרטים והביע את דעתו בנושא.

"בשעה זו מתנהל דיון בבית המשפט העליון באופן מאוד חריג", הכריז גרונר, והזכיר: "במוצאי השבת היה דיון בבית המשפט השלום, עליו דיברנו ביום ראשון, השופט מאריך בחמישה ימים את המעצר של ירד ואינדור, וארגון 'וחננו' מגיש ערעור לבית המשפט המחוזי והשופטת קובעת שבנוגע לירד אין חשד סביר לעבירות החמורות שייחסו לו. בנוגע לשיבוש, החשד מאוד מאוד נמוך. בעצם אין פה כלום. ובכל זאת היא נותנת תנאים, משחררת אותו למעצר בית בתנאים מאוד מחמירים שאוסרים עליו במשך שבוע לדבר עם אף אחד ופיקוח שחייבים להיות איתו במעצר הבית".

עוד טען כי "באופן מאוד חריג שמראה את הרדיפה של הרשויות נגדו מגישים בקשת רשות ערעור הפרקליטות והמשטרה, הליך מאוד חריג במעצר, ודורשים להפוך את ההחלטה. כרגע גם מה שקורה שיש דיון במעמד צד אחד. השב"כ במעמד צד אחד מנסה לשכנע את בית המשפט העליון למה ירד יכול לשבש את החקירה בשעתיים שנשארו עד לדיון בבית המשפט השלום שאמור בכל מקרה להתקיים היום. הוא נקבר מיד, אותו בחור בן 19 שנהרג שם, לטענתם, נקבר ולא ברור שבוצעה נתיחה ואם בוצעה האם הועברו מסמכים. שהמשטרה טוענת תיק רצח והיא לא יודעת להגיד מה קרה עם הגופה, ממה הבן אדם נפגע, אתה לא יכול לבסס פה שום דבר".

"יש פה אירוע שערבים תקפו יהודים, על זה גם אין מחלוקת. בסוגייה המשפטית כרגע המשטרה מתדרכת, והיא בעצמה אומרת שאין פה גופה ואין ראיות ממה הוא נהרג, וגם הם מבינים שהם טיפסו על עץ מאוד גבוה", תקף, "יש פה מחלקה יהודית בשב"כ שהם סימנו יעד, שקוראים לו אלישע ירד, אבל אם אנשים צועקים פה ברחובות 'דמוקרטיה', להביא בדיון הארכת מעצר לערער לבית המשפט העליון זה הליך נדיר בטירוף. יש שם נאום שלם של השב"כ, אחרי שאתמול השופטת המחוזית קבעה שאין חשד סביר".

לסיום, ביקר גרונר את ההליך המשפטי המתנהל סביב האירוע. "מה שמתנהל עכשיו זו לא ההגשה שמגישים את פעולות החקירה, מה שמתנהל עכשיו זה שהוציאו את עורכי הדין והשב"כ מנסה לשכנע על עבירת השיבוש. השופטת קבעה שבני משפחתו יוכלו, ההורים שלו, לעזור לו לרדת מהמיטה לשירותים, על זה היה דיון גדול, כי ממילא הוא לא הולך הבייתה, הוא מאושפז".

עריכה: שני רומנו

09/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלישע ירד
אלישע ירד  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris