סיון כהן

"אם היו חיילי צה"ל, הם היו יורים בהם למוות"

עו"ד עדי קידר ('חוננו') על התנהלותו של יחיאל אינדור בתקרית בכפר בורקה: "גם אם יתברר שהכדור נורה מנשקו, הנסיבות ברורות לחלוטין"


אתמול (ד') החליטה שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים כי אלישע ירד, דוברה של ח"כ לימור סון הר מלך לשעבר שנחשד במעורבות בתקרית ליד הכפר בורקה, ישוחרר למעצר בית. בניגוד להכרעתה בנוגע לירד, מעצרו של יחיאל אינדור, החשוד השני, הוארך בשלושה ימים נוספים, לאחריהם ישוחרר גם הוא למעצר בית. עורך הדין עדי קידר ('חוננו') שוחח עם גדעון אוקו והתייחס להתפתחויות.

"הדבר הזה מבחינתנו היה הגנה עצמית, אף אחד חוץ מהמשטרה והשב"כ, אין שופט אחד שלא מטיל ספק בדבר הזה", טען. "המילה רצח היא קודש הקודשים. יש שישה אנשים שנעצרו, אז הכניסו אוטומטית את המילה רצח והם שוחררו. זו לא מלחמת קרקעות מה שהיה שם, כמעט עשו לינץ' ברועה הצאן. כולם יודעים איפה האירוע היה". 

בהמשך, הדגיש: "אנחנו עוברים הרבה ערכאות, ומזה עולה שההתנהלות של המשטרה, הפרקליטות והשב"כ תמוהה. הדעות ידועות, אנו חושבים שיש פה אירוע שצריך להיבדק אך זה אירוע של מעטים מול רבים ותוקפים מול נתקפים. ברור לחלוטין שבשלב הזה אף שופט לא אמר שיש אירוע התקפי ויזום כלפי יהודים. הם מחליטים לשחרר. כל פעם שמגיע שחרור, נשלף משהו. כך היה בהקשר לירד, ופתאום צצה פעולה וסרטון. מי שראו את הסרטון הם גורמי הביטחון". 

"הבחור שהגיע לשטח בא ונזעק לעזרה, כשהוא הגיע לזירה זה היה קרב, היו שם קרוב ל־100 ערבים, הם לקחו פנסים כדי לסנוור את היהודים, אם היו חיילי צה"ל הם היו יורים בהם למוות. אינדור שכוב ומרותק למיטתו. כשהמשטרה אומרת לאדם הזה רצח, כשהוא היה היחיד שנשא נשק ונזהר לא לירות לכיוונו של אדם, גם אם יתברר שהכדור שנורה הוא מהנשק שלו, הנסיבות ברורות לחלוטין. אנו עדיין רחוקים מסיום הפרשה". 

עריכה: מיכל קדוש 

10/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור יהודה ושומרון
אזור יהודה ושומרון  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris