אודי סגל וענת דוידוב

"הלסת נשמטת כשרואים שהמושגים 'סרבנות' ו'בוגדים' מהמקור"

ההצגה 'המלך עומד למות' הופסקה כששניים מהצופים טענו שמדובר במחזה פוליטי • רמי ברוך, המככב בה: "האפשרות שאנשים יגיבו חלפה בראש, וזה בסדר"


בימים בהם קשה ואף בלתי אפשרי לשנות מעט את האווירה הפוליטית והחברתית הנפיצה, הפוליטיקה הצליחה לזלוג גם לתיאטרון, זאת במהלך ההצגה 'המלך עומד למות' בתיאטרון הקאמרי, שהופסקה לרגע כששניים מן הצופים טענו שמדובר במחזה פוליטי. השחקן רמי ברוך, המככב בהצגה, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב והגיב לדברים, ואף התייחס לדמיון לכאורה בין העלילה לשיח הרווח במדינה כיום. 

"ההצגה נעצרה והמשיכה", תיאר. "זה היה במהלך ההצגה ששמה 'המלך עומד למות' של יונסקו, מחזה שנכתב ב־1962. במהלך העיבוד היא הותאמה לימינו. קמו איש ואישה וצעקו שזה פוליטי. מדובר בסוג של אגדה על מנהיג שהוא כבר קשיש והממלכה שלו מתפוררת, הנתינים עוזבים והצבא מפולג, ומישהו החליט שזה מחזה שמתכתב עם ימינו ואולי ראוי להניח אותו על הבמה כדי לייצר שיח על מה שקורה בימינו. 

בהמשך, הדגיש: "כל זמן שהתיאטרון עוסק בלחם ושעשועים, אנשים מתרגשים והולכים הביתה. כשאתה נוגע בדברים שהם מאוד רלוונטיים בתקופה הספציפית בה אנו נמצאים, האפשרות הזו חלפה בראש שאולי אנשים יגיבו, וזה בסדר. הטקסט נשען רבות על המקור, הלסת תישמט לכם כשרואים שהמושגים כמו סרבנות ובוגדים הם מהמקור. כל הצגה מנגישים לקהל של 2023. כשהמחזה הוא עם התכתבות למנהיגים, מה לעשות? מנהיג זה מנהיג, אנו מיד מתחברים למנהיגות". 

עריכה: מיכל קדוש 

13/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


השחקן רמי ברוך
השחקן רמי ברוך  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris