טיסה לא נעימה

צמד המגישים על טענת הכתבת נריה קראוס כי נדרשה לעבור מקום במטוס ע"י חרדים • ינון: "פרוגרסיבית שמנהלת קמפיין" • חיים: "זה המחיר של מלחמת הדת"


בפתח שעת התוכנית השנייה, שוחחו ינון מגל וחיים לוינסון, על עניינים שברומו של עולם. "אתה מתכוון להיות ראש ממשלה?", שאל לוינסון את חברו. "אני חושב שאתה מאוד רוצה להיות ראש ממשלה, זה מדגדג לך". 

"ודאי, זה סגור עם נתניהו שאני היורש", השיב ינון ומיהר לתקן, "אני לא חושב שאני ראוי ואני לא חושב שאני רוצה. אני רוצה להודיע רשמית - לא אהיה ראש הממשלה. אני לא רע במה שאני עושה, וברוך השם אני מסופק מעבודתי". 

בהמשך, התייחסו השניים לציוצה של נריה קראוס ('חדשות 13'), שסיפרה כי נדרשה לעבור ממקומה במטוס על ידי מספר חרדים מאחר והיא אישה. "בכל פעם שאתה עולה למטוס יש את הסודוקו הזה", סיפר חיים. "כל אישה שעולה על מטוס לניו יורק מכירה את האירוע הזה. זה המחיר של מה שעשיתם פה בשנה האחרונה, וזה המחיר של מלחמת הדת. הטענה של נריה קראוס מעוגנת בכך שחרדים, לא כולם, לא מוכנים לשבת ליד נשים. כולנו מכירים את האירוע". 

"נסראללה בטוח שעובדים עליו"

"במקרה דווקא היא, שבאותו בוקר צייצה נגד הדרת נשים במרחב הציבורי", השיב מגל. "יש פה טענה של כתבת פרוגרסיבית שמנהלת קמפיין, לבין חרדי שטוען טענה הפוכה. לפי מה שהבנתי, חברת התעופה תומכת בגרסתו של האיש". על המצב הביטחוני, אמר: "נסראללה אומר שזה לא יכול להיות שהיהודים כאלה מטומטמים ופסיכיים שזה מה שהם עושים, שמוציאים החוצה שהצבא לא כשיר. הוא בטוח שעובדים עליו". "כשנסראללה רואה שבן גביר וסמוטריץ' בקבינט, הוא אומר לעצמו שזו מדינה שהם מביסים אותה", ביקש לוינסון לתקן. 

את דבריו, סיכם ינון בביקורת בונה כלפי שותפו לאולפן, והבהיר: "הכישרון שלך בא לידי ביטוי בעיקר כשאתה מלכלך על אחרים. הכישרון שלך להלבנת פנים מרשים. כשאתה צריך למרוח אנשים בזפת ונוצות, אתה עושה את זה בצורה טובה". על המילואימניקים המסרבים להתייצב כאות מחאה על הרפורמה, אמר: "אתם חבורה של פסיכיים מטורפים, חוצפנים ומסוכנים שפוגעים בביטחון המדינה. כל הטייסים הללו לא יזכו ממני לשום כבוד. הם רעי בנינו. בכל דבר, אתם מדברים בנחרצות ובשכנוע עצמי כאילו אתם צודקים". 

16/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וחיים לוינסון
ינון מגל וחיים לוינסון  |  צילום: 103fm
Paris