איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"במדינת ישראל אם אתה לא נאבק אתה לא מקבל"

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, על המאבק המתמשך סביב שכר המורים: "אנחנו פה בסכנה מאוד גדולה - אם לא נשקיע בחינוך לאן נגיע?"


על רקע בקשת ארגון המורים להעלאת משכורות המורים שלא קיבלה מענה, מערכת החינוך נמצאת באי וודאות גדולה לקראת פתיחת שנת הלימודים. ליאת רון ויעל אילון שוחחו על כך ב־103fm עם רן ארז, יו"ר ארגון המורים העל יסודיים, אשר הגיב לדברים והבהיר כי הוא אינו חושש ממאבק.

"אנחנו פה בסכנה מאוד גדולה. עובדה שהציבור מתחיל להצביע ברגליים. יש רילוקיישן, קרוב למיליון אזרחים שהלכו להוציא דרכונים אירופאיים. אם אנחנו לא נשקיע בחינוך לאן נגיע?", התרעם ארז בפתח השיחה, והבהיר כי לא הגיעו להסכמות בכל הקשור לשכר המורים: "לא הצלחנו. למרות שניסיתי, פניתי לליבו ונפשו של שר האוצר, הסברתי לו כמה שחשוב להעמיק שורשים ולהשקיע בערכים, הוא אמר 'אני מסכים איתך בכל מילה ומילה אבל יש לי גם בריאות'".

לאור אמירותיו והפער סביב דרישת ארגון המורים להעלאה בשכר, תהתה ליאת רון האם הם אינם מגזימים, וארז השיב בנחרצות: "אם את רוצה אני יכול להסביר לך, כשאני אומר 12 (אלף) אני מדבר על מורה עם תואר שני, זה אחרת מאשר שדיברנו על מתחילים בשמונה, דובר על מכיתה ז' ועד י"ב עם תואר ראשון. לעשות השוואות על נתונים לא מדויקים זה קל מאוד. בר נתן יכול לשבת בחוץ ולהעיר הערות לכל העולם, אני אומר בצורה ברורה - לי יש אחריות גדולה על עתיד העם הזה, מה שאנחנו הולכים לבנות או להפסיד פה".

"כדי שאנחנו נוכל להחזיק מעמד כלכלית בזמן שביתה, מורה צריך להתפרנס ממשהו. אנחנו נדאג לכולם, אבל יחד עם זאת לא נוכל לדאוג לכל אחד ואחד עם המשכורת שהוא קיבל קודם לכן. בכל המאבקים שניהלנו עד עכשיו בסופו של דבר הגענו לסיכום עם המעסיקים שהתוספת שאנחנו נקבל בהסדר הקיבוצי, למעשה אף אחד לא מביא לנו הישגים על מגש של כסף, על כל דבר צריך להיאבק - במדינת ישראל אם אתה לא נאבק אתה לא מקבל", הכריז.

עריכה: שני רומנו

17/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רן ארז
רן ארז  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris