איריס קול

'דוגי סטייל' - מה שאנחנו חושבים?

מבקר הקולנוע של 'וואלה', ד"ר אבנר שביט, הבהיר כי הסרט 'דוגי סטייל' - למרות שמו המפוקפק, הינו "אחד הסרטים הטובים של הקיץ", לדבריו


דוגי סטייל: הסרט השנוי במחלוקת שיצא בימים האחרונים לבתי הקולנוע הצליח להסעיר את המבקרים ולא רק בגלל השם הנועז שלו. מבקר הקולנוע של 'וואלה', ד"ר אבנר שביט, שוחח על כך עם איריס קול ב-103fm והביע את דעתו על הסרט.

"לא רציתי לראות סרט שמעמיד כלבים במצבים מסוכנים למטרות בידוריות בלבד. זה היה נראה סרט על גבול המפוקפק, גם השם, בעברית בחרו לו שם, רק בישראל זה יכול לקרות. אבל היה לי ברור שאני לא אחרים את הסרט, אני נגד חרמות, ומה לעשות אני רואה סרטים. לא הצטערתי", הודה ד"ר שביט בפתח השיחה, והכריז: "בעיניי אחד הסרטים הטובים של הקיץ".

עוד ציין כי מדובר בסרט שנוי במחלוקת. "אני חושב שקל מאוד לבטל סרט בשם 'דוגי סטייל'. זו עלילה יוצאת דופן, אולי אחת העלילות הכי יוצאות דופן. סיפור על כלב שחי אצל גבר סטלן, עלוב נפש, שכל הזמן מנסה לזרוק אותו מהבית ובסוף הוא גם מצליח. הוא מוצא את עצמו ברחוב ומתחבר לכנופייה. הכלב מבין את הסיטואציה דרך החברים החדשים שלו, ודרכם הוא לומד את חוכמת הרחוב. הוא מבין שהבעלים שלו עשה לו גזלייטינג, משנה את בנק המטרות ויש לו משימה חדשה - כיוון שהבעלים שלו לא התעניין בכלב ורק עניין אותו לאונן מול פורנו, הוא וחבריו יוצאים למסע למצוא את הבעלים ולתלוש לו את איבר המין".

"סרט על כלבי רחוב שיוצאים לתלוש פין של גבר, עוד לא זכור לי שראיתי. אני חושב שהסרט, מעבר לזה שהוא פרוע ומצחיק ומקורי, הוא גם עמוק ועצוב. הוא לא רק מדבר על קשרים בין אנשים לכלבים, הוא מדבר בכללי על קשרים מתעללים. הרבה בני אדם נמצאים בקשרים מתעללים ומפרשנים אותם כמו שהם רוצים, וצריכים שמישהו יאיר להם את הסיטואציה. הרבה פעמים אנשים, מתעללים בהם והם חושבים שזו דרך לבטא אהבה", אמר, והוסיף: "מאוד אהבתי, בדרך כלל בסרטים על כלבים החתולים האויבים שלהם - אין את זה. אף כלב לא מת. הכלבים עוברים כל מיני דברים מטורפים".

לסיום, הסביר ד"ר שביט כי "רק חמישה אחוז מהסרט באפקט דיגיטלי, יש פה כלבים אמיתיים, מאלפים ומאלפות שעושים את כל העבודה. הגיבור הוא כלב זכר, אבל מגלמת אותו נקבה. הבמאי עשה פה עבודה נהדרת, סרט מצחיק, מקורי, מפתיע, עמוק, עצוב ומרגש, עשוי נהדר. הוא לא יקבל פרס, מגיע לו, אבל הוא קיבל פרס יותר חשוב - הוא אימץ את אחד הגורים שמופיעים בתחילת הסרט".

20/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צילום מסך: מתוך הסרט 'דוגי סטייל'
Paris