אודי סגל וענת דוידוב

פטור גורף? "יכול להיות שנצטרך כל אחד לסגת מעט"

ח"כ אלון שוסטר (המחנה הממלכתי) על פגישת יו"ר מפלגתו עם הרב ברגמן • טען: "ציבור עצום שנדרש לעודד את בניו לצאת לשירות הגיע לקצה יכולת הספיגה"


יו"ר המחנה הממלכתי, חבר הכנסת בני גנץ, נפגש עם הרב ברגמן סביב חוק הגיוס, והתייחס לדרישת הסיעות החרדיות לחוקק את חוק הפטור מהגיוס. חבר הכנסת אלון שוסטר (המחנה הממלכתי) שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm והתייחס לרצף השתלשלות האירועים. 

"בני גנץ הוא המועמד שלנו להוביל את מדינת ישראל, להיות ראש ממשלה", הזכיר חבר הכנסת בפתח השיחה, והוסיף: "הציבור החרדי ציבור משמעותי, חשוב, וזו ההזדמנות בראשית אלול להגיע לדבר עם עניינים שוטפים, גם על נושא הלימוד מול הגיוס, תחושת ההוגנות, הליבה החיונית של החברה החרדית. אני חושב שהדבר המרכזי הוא עצם קיום השיח. המפגש הזה מפגש רב אמצעי תקשורת, אז הוא בוודאי לא עסק בהבטחות, אבל עצם קיומו יש חשיבות, בתקופה שאנחנו כל כך מקוטבים".

עוד טען כי "יש כאן אירוע שבו ליבת הקיום של מגזר חשוב בחברה הישראלית מתנגש חזיתית, ובימים האלו, עם כוח הסבל ויכולת השרידות של החברה הישראלית. הנה אנחנו ניצבים, וזה בדיוק השיח, בין קווים אדומים של גופים שונים. האם נצליח לעמוד בזה? כל צד משרטט את הליבה שלו. אנחנו מתקרבים כרגע לסיטואציה שבה המספרים הגדולים של החברה החרדית, הכלכליים וגם הנפשיים של החברה הלא חרדית שנדרשת לשאת בנטל, והעיקרון יצטרך לבוא לידי ביטוי".

בנוסף, ציין ח"כ שוסטר כי ייתכן וכל צד במערכה יצטרך מעט לסגת מעמדותיו, אך הבהיר: "נשאלת השאלה באיזה אופן, האם כל עשרות אלפי הערבים והחרדים שאינם מחוייבי או לא מגיעים לגיוס בפועל יתייצבו בבקו"ם? או שיתקיים תהליך שידרבן ושיהיה ברור. ההשוואה שאני עושה עם לימוד התורה הוא עם ספורטאים מצטיינים. לצד העמדות של המחנה הליברלי, שנעשה באופן הדוק על ידי המחאה, אנחנו צריכים לשים לב לכך, ואני אומר את זה גם לחבריי החרדים, אנחנו נמצאים בסיטואציה שזה קש שישרוף ויתן בוסט למחאה - ציבור עצום שנדרש לעודד את בניו לצאת לשירות הגיע לקצה יכולת הספיגה. אנחנו יחד, הרב והרמטכ"ל לשעבר, יצטרכו לתת את הדעת".

לסיום, כאשר נשאל מה עמדתו בנוגע למתווים שהוצעו על ידי כהנא ופירון בנוגע לממשלת אחדות, הדגיש חבר הכנסת מטעם מפלגת המחנה הממלכתי כי "אני בגדול צריך לראות מה הדברים. אדם, שהוא ראש ממשלה, חטף את מערכות השלטון ומנווט בהן כרצונו. יש רוחות קיצוניות מאוד והוא מנצל אותן כדי להימלט מהמשפט. אדם שפועל שניגוד עניינים משווע, ללכת הבייתה או להניח את ידה של הממשלה מכל עיסוק. זה בוודאי לא ריאלי, לא הוא רוצה, ואנחנו בוודאי איבדנו אמון. במציאות הזו הדבר היותר קשה חוץ מלראות מצב של מדינה מדרדרת זה לעורר תקוות שווא. גנץ בתוך הממשלה המשותפת נאבק באומץ כנגד השתלטות נתניהו על מערכות המשפט".

עריכה: שני רומנו

21/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון שוסטר
אלון שוסטר  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris