בדרך לסעודיה גרעינית?

ברק רביד ('וואלה') על ההסכם המתגבש בין ארה"ב לסעודיה, כשישראל ברקע: "נתניהו רוצה הסכם עם סעודיה ומוכן להגמיש הרבה קווים אדומים בדרך"


בעקבות תהליך הסכם הנורמליזציה בין סעודיה לארה"ב, זאת כאשר ישראל נמצאת ברקע של הדבר, ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו ב־103fm עם הכתב והפרשן המדיני של 'וואלה' ברק רביד אשר הביא את הפרטים על העסקה הנרקמת בין המדינות.

"ישראל לא תסכים שלאף אחד משכנותיה תהיה תוכנית גרעין", ציינה דוידוב בפתח השיחה, וברק הבהיר: "אני חושב שבעיקר מה שצריך לשים לב, גם בראיון שדרמר נתן וגם בהודעת הבהרה שלשכת ראש הממשלה הוציאה, צריך להסתכל על כל אות ואות וכל מילה ומילה. כי בסופו של דבר, למרות הניסיון של לשכת ראש הממשלה להבהיר את דבריו של דרמר, בסוף המדיניות של נתניהו בכל מה שנוגע לניסיון להשיג הסכם נורמליציה עם סעודיה, נתניהו מנסה להגמיש כמה שיותר את הקווים האדומים של ישראל בכל הנוגע לתוכנית גרעין".

לדבריו, "בכל מה שנוגע לאיראן נתניהו התנגד כמעט לכל דבר, ובוודאי נגד כל העשרת אורניום, כשזה מגיע לסעודיה הדברים קצת שונים ונתניהו ואנשיו אומרים 'בואו נראה'. לכן ברור שמה שנתניהו רוצה זה הסכם עם סעודיה והוא מוכן להגמיש הרבה קווים אדומים בדרך. אני לא בטוח שיאיר לפיד לדוגמה, שיוצא נגד הדבר הזה ואומר שיצביע נגד כל הסכם שיכלול תוכנית גרעין בסעודיה, אני לא בטוח כמה הוא היה עושה אם הוא היה ראש ממשלה. כמו שנתניהו הציג קו לא הכי הגיוני נגד ההסכם על הגבול הימי עם לבנון כשהיה ראש אופוזיציה".

"מה שבטוח, שנתניהו לאורך כל השנים מעולם לא נקט קו כל כך ליברלי בנוגע להעשרת אורניום במדינה שאינה ישראל", הדגיש לסיום.

עריכה: שני רומנו

21/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ברק רביד
ברק רביד  |  צילום: איציק בליצקי
Paris