ינון מגל ובן כספית

"אנו במצב לא טוב - לא רואה פתרון מבצעי באופק"

יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') על הלך הרוח הביטחוני נוכח ההתחממות ביו"ש: "חושב שלא יהיה מנוס מלפתוח במהלך מדיני כזה או אחר מול הרשות"


הבוקר (ג') נעצרו שני פלסטינים החשודים בביצוע פיגוע הירי בדרום הר חברון אתמול בשעות הבוקר, שהוביל לרציחתה של בת שבע ניגרי ז"ל ולפציעתו של אריה גוטליב. הפרשן הצבאי יוסי יהושוע ('ידיעות אחרונות') התייחס לאירועי הטרור הרבים, וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי: "שנת 2023 הפכה לשנה הקשה ביותר מאז האינתיפאדה השנייה: 34 נרצחים עד כה. בכל שנת 2022 עמדנו על 33".

בשיחתו עם ינון מגל ורון קופמן, הגיב לדברים: "אנו במצב לא טוב, והעתיד גם לא ורוד אם מדברים על ראשי הצבא והשב"כ. אני לא רואה פתרון מבצעי באופק. הגל מתאפיין בכך שרוב המחבלים הם ללא שיוך וללא עבר, הרבה הסתה ב'טיקטוק'".

עוד הוסיף ואמר, כי: "הצרה הכי גדולה היא כמויות האמל"ח האדירות שנכנסו בשנים האחרונות מהגבולות הפרוצים. הפיגועים בתקופה האחרונה מתמקדים בצירי התנועה. אני לא רואה פתרון מלבד הבנות מול הרשות הפלסטינית. המערכת כולה תומכת באותה מדיניות מרחיבה מבחינה אזרחית. אני חושב שלא יהיה מנוס מלפתוח במהלך מדיני כזה או אחר מול הרשות, אין לנו אופציה אחרת". 

22/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חיילים (למצולמים אין קשר לכתבה)
חיילים (למצולמים אין קשר לכתבה)  |  צילום: אדי ישראל/פלאש90
Paris