אודי סגל וענת דוידוב

"מה שמעניין את היועמ"שית היא הפוזיציה שלה"

ח"כ קטי שטרית תקפה את בהרב־מיארה על רקע עימותה מול השר לוין: "שואלת את עצמי ממה היא מפחדת" • על מתנגדי הרפורמה: "לא יכולים להחיות את המחאה"


אתמול (ג') הודיעה היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה לשר המשפטים יריב לוין כי לוועדת החקירה הממשלה שהוא מבקש להקים לבדיקת השימוש ברוגלות המשטרה אין סמכות לבחינת תיקים פליליים. בתגובה, טען לוין: "ניגוד העניינים שלך זועק לשמיים. אפעל להקמת הוועדה". חברת הכנסת קטי שטרית שוחחה עם אודי סגל וטל שלו והתייחסה לדברים. 

"אנחנו יודעים טוב מאוד שהמטרה שלהם היא לא דמוקרטיה", הגיבה בפתח דבריה על התנהלות המתנגדים לרפורמה במערכת המשפט. "הם כבר לא יכולים להחיות את המחאה, היא תקועה באותם אנשים שהחליפו את דגל השחור בדגל ישראל. לצדם רואים גם את דגלי אש"ף מדי פעם במחאות שלהם". 

בהמשך, תהתה: "שואלת את עצמי ממה היועצת המשפטית מפחדת. ממה הם מפחדים? שהדבר הזה ישנה את החלטות בית המשפט? לשם כך נוצר בית משפט, כדי לקבל אליו את כל הראיות גם אם הוצגו שלא כחוק. הפחד הזה שלהם כדי שנגלה דברים, היא עצמה בניגוד עניינים. מה שמדאיג אותי זה שאנו מגלים שמה שמעניין אותה זה הפוזיציה שלה, ושזה מה שמניע אותה בפעולה. שואלים אותי למה אנו לא מפטרים אותה. מה עם עיקרון הפרדת הרשויות? שזה ערך עליון בדמוקרטיה?".

על ניסיונות ההידברות, אמרה ח"כ שטרית: "הייתי שלושה חודשים בבית הנשיא וזו בדיחה גדולה מאוד. מהרגע שהחלה הרפורמה נדבקתם להפיכה השלטונית. כשאתה רואה שבעליון יושבים 15 שופטים נכבדים, אבל אני לא מרגישה שיש שם אנשים שמכירים את האג'נדה שלי. 40 שנה נתנו למערכת לתפקד. אי אפשר לעשות מינויים, שום חבר מרכז לא יכול לקבל שום תקפיד כי כשכתוב שהוא חבר מרכז או שהוריו חברי מרכז הוא פסול. ישבנו בבית הנשיא, הפערים לא היו גדולים, אנו רואים כרגע רצון עז לבוא ולהפוך אותנו ללא לגיטימיים, זו הפרה בוטה ביותר של הדמוקרטיה במדינת ישראל. היועצת המשפטית חייבת לשנות את הפוזיציה שלה כי זה כבר זועק לשמיים". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קטי שטרית
קטי שטרית  |  צילום: באדיבות המצולמת
Paris