אודי סגל וענת דוידוב

"אנו חברה שותתת דם בגלל התנהגות הממשלה"

יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחמד ברכה זעם נוכח האלימות במגזר: "שהמשטרה תיקח דוגמה מהמשטרה הפלסטינית - לא רוצה שהשב"כ ייכנס לחיים שלנו"


אמש (ג') פורסם כי בעקבות גל הרציחות הקטלני בחברה הערבית, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי היום יכנס לדיון מיוחד את ועדת המשנה למלחמה בפשיעה במגזר. מוחמד ברכה, יו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל, התייחס לדברים וזעם על התנהלות הממשלה עם האלימות הגואה במגזר. 

"אנחנו לא רוצים נימוסים והליכות, וגם לא לדון באלימות החברה, אלא במחדל המדינה בטיפול בפשע", טען. "מפת ארגוני הפשע מוכרת למדינה, למשטרה ולממשלה, אבקש ממנו שהמשטרה תהיה משטרה והמדינה תהיה מדינה. המפה מונחת בפני מפקדי המשטרה כבר שנים. הם לא עושים כלום. הייתי אומר שהפושעים היום מרגישים יד חופשית, שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם בלי ענישה ורדיפה. שב"כ לא נכנס למיגור הפשיעה בחברה היהודית, אני לא רוצה שהשב"כ ייכנס לחיים שלנו. לפחות שהמשטרה תהיה כמו המשטרה הפלסטינית. או שהמדינה תהיה מדינה והמשטרה תהיה משטרה, או שייתנו לנו להקים משטרה או מערכת משטרה בעצמנו. אני חושב שיש מי שמחכך ידיים בהנאה כשהוא שומע על רצח פה ושם". 

בהמשך, קרא: "כל מי שעובר על החוק, שייענש. הכי פשוט. אנחנו מדברים על מפת פשיעה מוכרת. מדובר על פחות מאחוז אחד בחברה. הבעיה היא לסגור את הברזים של הנשק שזורם, וישימו יד על ראשי הארגונים. למה צריך מעצרים מנהליים? הדברים מאוד ברורים. שהמשטרה תיקח דוגמה מהמשטרה הפלסטינית. זה כשל של המדינה, שאף אחד לא יגלגל את האשמה על הקורבן. אנחנו חברה שותתת דם בגלל התנהגות ממשלת ישראל". 

על מתווה השוויון בנטל שהציע שר החינוך לשעבר של שי פירון, אמר ברכה: "אני לא רוצה שמישהו ייקח אותי למחוזות חדשים, אני מבקש להפסיק את מרחץ הדמים הזה והריבון צריך לעשות זאת. אם לא, שייתנו לנו לעשות בעצמנו או להיעזר בגורמים חיצוניים. אנו חברה שותתת דם והמדינה אחראית". 

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מוחמד ברכה
מוחמד ברכה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris