אודי סגל וענת דוידוב

"כולנו מטרות ניידות, יכול להיות שזה יגיע לח"כים"

ח"כ עאידה תומא סלימאן בתגובה לריבוי הרציחות בחברה הערבית: "יש הרגשה שאנו מופקרים לידי ארגוני הפשע" • טענה: "החשש היה קיים גם לפני הבחירות"


ארבעה בני אדם נורו אתמול (ג') למוות ביישוב אבו סנאן שבגליל המערבי, כאשר אחד מהם הוא גאזי סעב, קצין מג"ב לשעבר המתמודד לראשות המועצה המקומית במערכת הבחירות הקרובה, שנרצח לצד כמה מבני משפחתו. חברת הכנסת תומא סלימאן ביקרה בחריפות את טיפול המדינה בנושא. 

"יש הרגשה של הציבור הערבי שאנו מופקרים לידי ארגוני הפשע", טענה, "כאשר פשע נוראי כזה של ארבעה נרצחים ביום אחד, אחד מהם מתמודד לראשות המועצה, ויום אחד אחרי שנרצח מנכ"ל עיריית טירה, יש הרגשה שהמשטרה מפקירה אותם, וכנראה היה שם כעס שהתבטא, של אנשים שראו מולם טבח. המשטרה מגיעה באיחור, ויודעים שבסופו של דבר לא יתפסו את הרוצחים, שפענוח של מקרה רצח לא קיים אצלנו".

בהמשך, הודתה: "החשש היה קיים גם לפני הבחירות. שמעתי לפני יומיים שארגון כזה או אחר נכנס למכרז של משרד הביטחון. אז משרד הביטחון משתף פעולה? לא מקבלת את הגישה שמאמצת את הטענות של סמוטריץ'. אני חושבת שיש כוונה של השר למוטט את הרשויות המקומיות הערביות. עכשיו נזכרה מדינת ישראל? מי שהתריע על כוונת ארגוני הפשע לזכות בכסף אלו ראשי הרשויות. במקום לחזק אותם, לתמוך אותם ולספק להם הגנה, מענישים ציבור שלם על כישלון המדינה עצמה להתמודד עם ארגוני הפשע. הארגונים הללו הם באחריות המשטרה". 

בסיום דבריה, תקפה חברת הכנסת: "כולנו מטרות ניידות, אתמול היינו בישיבת חירום של ועדת המעקב, וכמה ראשי רשויות מאוימים, יכול להיות שזה יגיע והגיע לח"כים, אנו מתנהלים מתוך הבנה שהחיים והביטחון שלנו מופקרים. יש לי חשדות מאוד כבדים. בזמן שהשר תוקף את הרשויות המקומיות ומונע מהן תקציבים תחת האמתלה שארגוני הפשע משתלטים, דווקא בזמן הזה המתקפה על  אנשי השלטון המקומי מתוגברת על ידי ארגוני הפשיעה. זה נראה לי מאוד מחשיד. הגיע הזמן שראש הממשלה יתעורר מהתרדמת". 

על שאלת דחיית הבחירות ברשויות הערביות, אמרה: "כל הכבוד לשר ארבל על שהוא רואה את הסכנות הקיימות, הגיע הזמן שהממשלה תשקול אם היא רוצה לפעול נגד ארגוני הפשיעה או לא. מבחינתנו היא לא פועלת. מחפשים דרכים איך להעניש את הציבור". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עאידה תומא סלימאן
עאידה תומא סלימאן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris