ינון מגל ובן כספית

"זה טרור - הוא יגיע לכולם"

מנהיג העדה הדרוזית שייח מוואפק טריף הזדעק נוכח מקרי הרצח הרבים במגזר: "צריך לעשות יותר, פנינו לרה"מ שינקוט צעדים מיידיים להפסקת מעשי הרצח"


ארבעה בני אדם נורו אתמול (ג') למוות ביישוב אבו סנאן שבגליל המערבי, אחד מהם הוא גאזי סעב, קצין מג"ב לשעבר המתמודד לראשות המועצה המקומית בבחירות הקרובות. שייח מוואפק טריף, מנהיג העדה הדרוזית, שוחח עם ינון מגל וחיים לוינסון והתייחס לאירוע המצער. 

"זה מזעזע", פתח. "זה טרור, חייבים להתייחס לעניינים הללו כטרור. כשיש טרור ומתרחש אירוע טרור, הממשלה מתכנסת ועושה דברים, ומקבלת החלטות כאילו היא מתעסקת עם טרור. כאן אנו מתעסקים עם טרור. אין שום קשר פוליטי לעניין, אנחנו לא יודעים מה הרקע. היינו אתמול באבו סנאן עם כל המשפחות, העדות והדתות, עם כל המועמדים. אנחנו מחכים שהמשטרה תתערב. צריך לחכות לממצאי המשטרה ולדעת במה מדובר. אנחנו לא יודעים מי הם הגורמים". 

בהמשך, הדגיש: "צריך לעשות יותר. זה לא מספיק. אם יש צורך לערב את כולם, צריך לערב. מדברים על משילות, איפה המשילות? לצערי כל יום אנו שומעים בבוקר ובערב על רצח, פצועים, ושימוש בנשק לא חוקי. התרענו ולא השארנו אף אחראי במדינה שלא דיברנו איתו. אנחנו חלק מהמדינה. זה מטריד. זה יגיע לכולם, כולם צריכים להפנים זאת. זה יגיע לתל אביב, לירושלים, לחיפה, לעכו ולכרמיאל, חייבים טיפול מסיבי ומהיר בעניין. פנינו לראש הממשלה שינקוט צעדים מיידים להפסקת כל מעשי הרצח והאלימות, רק צעדים נוקשים יהיה בהם כדי להחזיר את הביטחון לכל האזור". 

עריכה: מיכל קדוש 

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שייח מוואפק טריף
שייח מוואפק טריף  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris