אודי סגל וענת דוידוב

"הגברת מיארה פוגעת במשילות ובביטחון הציבור"

ח"כ טלי גוטליב על התבטאותה נגד היועמ"שית, שלדבריה 'דם הנרצחים על ידיה של הגברת מיארה': "זו לא לא הסתה - מקווה שהיא תלך הביתה ובקרוב"


בעקבות השבוע האלים והמדמם בחברה הערבית, יצאה חברת הכנסת טלי גוטליב (הליכוד) במילים חריפות נגד היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה וטענה כי דם הנרצחים במגזר הערבי נמצא על ידיה. בשיחה עם ניסים משעל וטל שלו ב־103fm, הסבירה חברת הכנסת גוטליב מדוע התבטאה כך.

"כאשר מבקשים מהיועמ"שית להוציא שישה צווי מעצר מנהליים כנגד שש פצצות מתקתקות עם סכנה לביטחון הציבור, והיא לא מאשרת את זה ואומרת שלא, עם כל הכבוד לה לגברת מאירה, שפוגעת במשילות, היא גם פגעה פה בביטחון הציבור. חמש מתוך שש הפצצות הללו היו מעורבים בחודש האחרון במקרי רצח. אז כן, ככה זה שיש לך רק סמכות עם אפס אחריות", תקפה ח"כ גוטליב בפתח השיחה.

עוד ביקשה להבהיר כי "מקרי הרצח בחברה הערבית זו פשיעה שהיא תוצאה של ארגון פשע שכל כולו פרוטקשן. הגענו למצב שאנחנו לא יכולים להעביר כספים. אם נדמה לכם שאפשר לפענח פשיעה של ארגון פשע מטורלל כמו הפשע שחוגג בחברה הערבית, שיהיה לכם בהצלחה. זה כמעט בלתי אפשרי, כדי לעשות את זה אנחנו צריכים לחרוג ממנהגי החקירה הרגילים ולעשות שימוש גם בשב"כ, אין ברירה, ואגב - כדי לערב את השב"כ אני לא צריכה לשנות אות בספר החוקים. אני אכן חושבת שחבל שלא הקשיבו לדבריי, אמרתי כמו שאמרתי לפטר את מאירה, חבל מאוד".

בתגובה לדבריה ציינו צמד המגישים כי גם את נשיאת העליון היא רוצה לפטר, וח"כ גוטליב התנערה מאמירה זו: "אני לא רוצה לפטר את נשיאת העליון. האשמתי אותה בהרבה דברים, אבל לא פיטורים. הנשיאה חיות עברה באופן נוראי על כללי אתיקה כאשר הזהירה מפנינו. עד היום לא שמעתי אותה מתנצלת, אומרת 'בואו נאחד את העם, טעיתי, שגיתי'. נתניהו אמר שהרפורמה איננה על השולחן בכלל, זה לא שם בשום צורה שהיא".

"כל השיח הזה של המחאות הפילוג, הם כל פעם על כותרת אחרת וכל פעם ממליכים מנהיג למחאה הזו. הרפורמה לא על השולחן. בוודאי שיש לנו אחריות, יש לנו אחריות ולא סתם אני אומרת בשבועיים האחרונים שאולי צריכה להיות כאן ממשלת שמאל, אולי יהיה לי את מי להאשים", טענה.

משעל ביקש לחזור לפתח השיחה, ולהתבטאותה החריפה כנגד היועמ"שית, ואף הכריז כי היא מתירה את דמה. ח"כ טלי גוטליב התרעמה נוכח אמירות המגיש: "אתם מתירים את דמי. הדם היחיד שמותר פה זה הדם שלי. הדמוניזציה שהתקשורת עושה לי זה פשוט בלתי נסבל. לכל מקום שאני הולכת זה ישר 'בואו להפריע לה, בואו לטפל בה'. זו לא התרת דם וזו לא הסתה, זו עובדה. שתדע לה הגברת היועמ"שית שהיא לא רק כותבת מה שבא לה, כשהיא עוצרת מהלכים מסויימים יש לזה תוצרים. בהיבט הזה של המעצר המנהלי טעות לא לאשר את זה. הפנייה נעשתה ליועמ"שית כדי לקבל אישור עקרוני, וחוות הדעת שלה הייתה שגויה".

לסיום, קראה חברת הכנסת טלי גוטליב לחבריה לקואליציה להמשיך ליישם את המדיניות לשמה התכנסו. "תפסיקו להוריד את הראש שלכם, לעמוד בדום מתוח להערכות מצב שגויות ביו"ש, תזכירו לעצמכם שערכי ימין בין השאר זה ארץ ישראל השלמה, לשמור על כוחנו ביו"ש. ואנחנו צריכים להזכיר לצבא שביו"ש אם יהיה פיגוע בחווארה שלושה ימים חווארה תיסגר. הטרור, הג'יהאד הפלסטיני רוצה אותנו בים. חבל שאני לא חברת ממשלה, אני מבינה את זה היום, אבל לו הייתי יושבת בשולחן הממשלה לא הייתי יושבת בשקט אפילו רגע אחד. אני מצפה מהשרים לזכור שהכסא שלהם הוא זמן שאול ואנחנו מחוייבים לבוחרים. כשיש לי יועצת משפטית לממשלה שרוצה למוטט את ממשלת הימין אני לא יכולה לעבוד איתה ביחד. אני מקווה שהיא תלך הביתה ובקרוב".

עריכה: שני רומנו

24/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טלי גוטליב
טלי גוטליב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris