אודי סגל וענת דוידוב

"אנחנו מבקשים התערבות שב"כ"

ח"כ אלמוג כהן התייחס לאלימות הגוברת בחברה הערבית, וטען: "משטרת ישראל עושה עבודה מצוינת, וזה סוג של אמסטף, אבל אמסטף עם רסן בפה"


האלימות במגזר הערבי עלתה מדרגה השבוע כשארבעה אזרחים נורו למוות בגליל המערבי - בהם, מועמד לראשות המועצה. הארבעה, בני 50-30, נמצאו בשדה חקלאי, כשהם ירויים בראשם וללא סימני חיים. ניסים משעל וטל שלו דנו על כך ב־103fm עם חבר הכנסת אלמוג כהן (עוצמה יהודית), אשר שיבח את תפקודו של השר לביטחון לאומי ויושב ראש מפלגתו איתמר בן גביר, למרות הנתונים הקשים.

בפתח השיחה ציינה שלו כי בשבוע האחרון קשה להיות חבר קואליציה ובטח במפלגת עוצמה יהודית, וחבר הכנסת השיב לאמירתה: "בסוף אי אפשר להגיד שכל יום אנחנו מלקקים דבש. הנתונים מדברים בעד עצמם, בעיקר מעידים על כך שמדינת ישראל חייבת לשנות כיוון, להיות יותר יצירתית".

עוד הכריז כי "בלוחמה בטרור צריך לעשות שלושה צעדים שהם יחסית פשוטים והם יפחיתו את הטרור משמעותית - גירוש משפחתו של המחבל כבר באותו הערב, לא להמתין אפילו 24 שעות, הריסת הבית על ידי פיצוץ ולהרוג את המחבל במידה והוא הצליח לשרוד. בסוף צריך לפעמים ללכת לדברים הפשוטים והבסיסיים ביותר, צריך לדבר בערבית, בשפה שמבינים במזרח התיכון. אנחנו בשכונה לא פשוטה, בג'ונגל".

לאור אמירותיו תהה משעל האם אולי צריך פשוט להגיד שאיתמר בן גביר לא מתאים להיות בתפקיד השר לביטחון לאומי, וח"כ כהן טען מנגד: "אני מבין שהתקשורת פחות מחבבת את השר בן גביר. השר בן גביר לא אחראי על יו"ש. אתמול למשל הצלחנו בפעם הראשונה להפעיל את חוק הפרוטקשן, הבאנו את הבן אדם הראשון אי פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל שיואשם בעבירת פרוטקשן, הוא יקבל מעצר עד תום ההליכים. בנושא הנרצחים בחברה הערבית, אם עכשיו השר היה ישראל ישראלי, היו נרצחים?"

המשיך חבר הכנסת, ותקף: "אתם מצד אחד מבקשים מהשר אחריות, ואגב זה משהו שהוא ישמח לקבל אותו, זה כן נשמע לי מוזר כאשר לפני ארבעה חודשים כל התקשורת התגייסה להילחם בכך, בצדק או לא, לכך שלשר לביטחון לאומי לא תהיה יכולת להחיל פעולות אופרטיביות. זו מדיניות. אני חושב שאפשר לעשות את זה מניסיון עבר שלי אישית, כמי ששימש כסוכן סמוי בתוך ארגון פשיעה, אני יודע שאפשר לעשות את זה. יחד עם זאת השר לא יכול לבקש פעולות אופרטיביות, הוא יכול להחיל מדיניות והמדיניות שלנו ברורה".

"המדיניות נכשלה", אמר משעל, וח"כ כהן חידד: "לכן אנחנו מבקשים התערבות שב"כ. השב"כ מעורב על פי חוק במה שהוא יכול להיות מעורב, לרוב פגיעה בסמלי שלטון, ואני יודע לומר לך שבסוף מבקשים פה ממשטרת ישראל, שעושה עבודה מצויינת, וזה סוג של אמסטף אבל אמסטף עם רסן בפה. מה ההבדל בין אמסטף עם רסן בפה לצ'יוואווה? הגודל. בסוף אני אומר בצורה פשוטה - בסוף אנחנו כריבון יש לנו פה איום על תפיסת הביטחון של מדינת ישראל, צריך להגיב בכל האמצעים".

עריכה: שני רומנו

24/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris