בן כספית ואריה אלדד

"זה לא עוד רצח במגזר הלא יהודי"

תא"ל (מיל') אנוואר סעב, בן דודו של גאזי סעב שנרצח בטבח באבו סנאן: "זה מזכיר את לבנון, אנשים באים ויורים בכל מה שזז"


ארבעה גברים נרצחו אמש (ג') בטבח באבו סנאן, ביניהם גאזי סעב שהתמודד לבחירות ברשויות המקומיות. דבר אשר העלה את השאלה האם הרצח הוא על רקע הבחירות. פרופ' אריה אלדד ובן כספית דנו על כך ב־103fm עם תא"ל (מיל') אנוואר סעב, בן דודו של גאזי, אשר הבהיר כי הוא אינו חושב שזה אכן המצב.

"זה לא אירוע, זה לא קו אדום, לא קו שחור, לא עוד רצח, זה אירוע שהוא שונה לגמרי וממשלת ישראל צריכה להתייחס אליו בצורה שונה לגמרי", הכריז, והבהיר כי מהפרטים אותם הם יודעים לא מדובר באירוע שמטרתו הייתה לעצור את ההתמודדות לרשות המקומית: "הוא התמודד פעמיים אז אם זה היה צריך לקרות זה היה קורה בקדנציה הראשונה. גם אחרי שהוא לא זכה הוא הלך ובירך את הזוכה ואיחל בהצלחה. הוא שמר על אתיקה ברמה מטורפת. אני מכיר את עאזי, הוא בן אדם שעושה כל הזמן לסדר את העניינים, לייצר זירה חיובית, גם עוסק לחבר בין כולם. זה הבן אדם".

עוד התרעם אנוואר נוכח האמירה כי הרצח הינו תוצאה של 'סכסוך בין ארגוני פשיעה'. "תתקנו את העיוות, זה לא משפחת פשע. זה היה טבח אכזרי מאוד. גם הבחור שעבר שם, גם ירו בו. מי המטרה? מה המטרה? מה זה יורים בכולם? מה זה הטבח הזה? אני עורך דין בהכשרתי, גם עולם הפשע שאנחנו מכירים בפלילי עדיין יש לו כללים ברורים, אתה לא יורה בכל אחד. יש פה אירוע אחר, משהו שונה, זה לא מה שאנחנו מכירים כאירוע פלילי. מישהו פה צריך לקחת את הדברים לטיפול רציני. אני גר פה, לא רחוק, אני יכול להגיד לך שזה מזכיר לי את לבנון - אנשים באים, יורים בכל מה שזז".

כמו כן, כאשר נשאל האם מדובר באירוע על רקע עדתי, מיהר להדגיש כי "חד משמעית לא, זה לא על רקע עדתי, לא על בחירות וגם לא משפחות פשע. זה משהו חדש, אנחנו מנסים להבין איך אירוע כזה קורה בצורה מטורפת, לא ניתן לעכל את האירוע. אתה נשאר ללא תשובות והמון שאלות. אין עניין עדתי בעליל ואין עניין פוליטי, יש פה משהו לא פטור. המפכ"ל הצהיר שהם מבינים פחות או יותר לאן זה הולך, הוא אמר באופן חד משמעי שיש שם אנשים בלתי מעורבים בעליל שסתם נרצחו. אנחנו מנסים להבין איך אפשר לחיות במדינה".

"יש לי שני ילדים קצינים, אני אומר להם 'תסתובבו עם אקדחים'. זו לא מדינת ישראל שאני מכיר. מדינה שיודעת להגן על עצמה בפני אויבים, ואני מכיר מה יש בצה"ל, שהחליטה למגר את הפשיעה במגזר היהודי לפני כמה שנים זה קרה. אני אומר לך, לא משנה איזה מגזר, המדינה צריכה להתייחס לאירוע הזה כאירוע שהוא בלב ליבה. אתה לא יכול להגיד שיש סרטן בלב ולנתח רק חדר בלב", אמר.

עריכה: שני רומנו

23/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת הרצח באבו סנאן
זירת הרצח באבו סנאן  |  צילום: שיר תורם/פלאש90
Paris