מעיין אדם

פלאי הקרח

אמבטיות הקרח הפכו לטרנד שסוחף את ישראל • יוסי אהרוני, מייסד שיטת 'קולד וואטר טארפי', הסביר • הסטנדאפיסט והשחקן רודי סעדה שיתף בחוויה


במציאות הישראלית המורכבת, אין ספק שאנשים רבים מחפשים מקום שקט להירגע בו - כך הפכו אמבטיות הקרח לטרנד שסוחף גם את ישראל. מדובר בטבילה של כמה דקות באמבטיית קרח, שלפי הדיווחים תורמת למיגור כאבים, איזון במשקל, שחרור של חרדות ועוד שורה של יתרונות בריאותיים.

מעיין אדם שוחחה ב־103fm עם יוסי אהרוני, מייסד שיטת 'קולד וואטר טארפי', אשר שיתף בפרטים המרתקים. "הישיבה בימי קרח גורמת לנו להבין מה זה אומר לחיות בכאן ובעכשיו, בלי להתעסק בעבר ובעתיד. אנחנו מחפשים את השקט הפנימי דרך הריגוש. היום גם יודעים שהקור לא גורם למחלות - ההפך, הוא מחזק את המערכת החיסונית ובונה חוסן. עוברים חוויה משמעותית ותהליך אישי עמוק מאוד", אמר. 

הסטנדאפיסט, שחקן התיאטרון, הטלוויזיה והקולנוע רודי סעדה הצטרף לשיחה, סיפר על אתגר הקרח שהוא מבצע והסביר כיצד הפך לוויראלי מאוד. לדבריו, "כולם בטיקטוק היום אז המצאתי סוג של אתגר שבו כל בוקר אני נכנס לאמבט קרח. הגעתי ליום ה־86. למה? כי חיפשתי עוקבים. אני נכנס ל־4 דקות כל יום ועם הזמן, הפכתי את זה לתוכנית אירוח. אני מאוד לא אוהב קור, אני עושה משהו מנוגד לטבע שלי, אבל דווקא בגלל זה - זה תורם לחוסן המנטלי שלי". 

25/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מעיין אדם
מעיין אדם  |  צילום: יקיר שוקרון
Paris