ינון מגל ובן כספית

"זה החל בלצלם אותי ולקרוא לי בוגד"

מנכ"ל עמותת 'ביחד ערבים זה לזה' יוסף חדאד על תקיפתו על מטוס בדרך חזרה מדובאי • על התבטאותו של השר בן גביר: "פיגוע הסברתי גדול"


הפעיל החברתי יוסף חדאד, מנכ"ל עמותת 'ביחד ערבים זה לזה', טען כי הותקף מילולית ופיזית על ידי ערבים ישראלים שזיהו אותו על מטוס בדרך חזרה מדובאי לישראל. בשיחתו עם ינון מגל וחיים לוינסון, הביא את גרסתו לאירוע. 

"בשישי הייתי בדרך חזרה מדובאי לתל אביב, וכשעליתי למטוס, הייתי בין הראשונים, אני ומשפחתי, מיד אחרי זה שני אנשים שעלו גם יחסית בין הראשונים זיהו אותי", פתח. "הם ידעו מי אני, והתחילו לצלם סרטון כדי להביך ולגרום לקצת בלגן, לקרוא לי בוגד ולקלל, ומיד אחרי שהרמתי טלפון כדי לצלם - אחד מהם תקף אותי, נתן לי מכה על היד והעיף לי את הטלפון. קמתי לבקש מהדיילת לקרוא למשטרה כי תקפו אותי פיזית ומילולית. אבי, הגיבור הגדול, כששמעו שהבן שלו מותקף, קם כדי להגן עליי, כל המשפחה קמה כדי להגן עליי". 

עוד הוסיף לתאר, כי "ניסינו להרגיע את הרוחות, דרשתי שהמשטרה תגיע ומשטרת דובאי הגיעה לתוך המטוס. אחרי דין ודברים החלטתי לרדת מהמטוס, משפחתי באה איתי גם. דרשנו רק ששני התוקפים ירדו, בסופו של דבר הם הורידו את כל המשפחה שלהם יחד עם שניהם, והגענו לחקירה במשטרה. בדרך למטוס, אחותי אמרה ששמעה אדם טוען שהוא רוצה להרביץ לי. איכשהו, האדם הזה עשה את מה שאמר. בהתחלה זה החל בלצלם ולקרוא לי בוגד, ואחר כך תקיפה פיזית, קיבלתי מכה שהעיפה לי את הטלפון, ומשם החל כל הבלגן. היו צעקות, היה תוהו ובוהו. התעקשתי שהאנשים האלו ירדו מהמטוס". 

"דאגו לשים לנו אבטחה, ולא עזבו אותנו עד שעזבנו את דובאי", הוסיף חדאד. "שמו אותנו באוטובוס נפרד ונסענו למשטרה בשדה התעופה. החוקרים התחילו לדבר איתי, הסברתי להם את כל מה שקרה והראיתי להם את הסרטונים. השוטר אמר לי 'ההחלטה היא שלך, אם אתה מגיש תלונה אנחנו מתקדמים עם האירוע', אבל שהם ומשפחתם ואני ומשפחתי נשארים בדובאי עד תום ההליכים. אני אישית מעוניין לסגור את הסיפור. ברשתות החברתיות הרבה פעמים יש אשליה שכולם קיצוניים. השטח הוא שונה, יש במדינה רוב שפוי שרוצה לחיות יחד. אנחנו צריכים לדעת להגיב במקום בו לא ניתן לקיצוניים לנצח". 

"זכות חיי אזרחים, יהודים וערבים כאחד, קודמת להכל" 

בסיום דבריו, התייחס חדאד לדברי השר בן גביר שעוררו סערה: "מדינת ישראל היא לא מדינת אפרטהייד. כל אחד שמבין קצת במשפט יודע מה ההגדרה של משטר אפרטהייד. זו מדינה לא מושלמת, אך המרחק בינה לבין מדינת אפרטהייד עצום. כשעושים הכללות, זה פוגע במדינת ישראל. הניסוחים הללו עולים למדינה בהמון בעיות. זכות חיי אזרחים, יהודים וערבים כאחד, קודמת להכל. קרה פה פיגוע הסברתי מאוד גדול לישראל, ואם מנהיגים לא מודעים לאפקט שהם עושים, אנחנו במצב לא טוב". 

עריכה: מיכל קדוש 

27/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסף חדאד
יוסף חדאד  |  צילום מסך כאן 11
Paris