אודי סגל וענת דוידוב

"אני קורא לרה"מ לעצור ולחשוב נכון"

חבר הכנסת פטין מולא על מאבק בני העדה הדרוזית בהקמת הטורבינות בצפון: "אתה פוגע באדמות של אנשים שלא חתמו על הסכם? אין דין ואין דיין"


עימותים סוערים בין בני העדה הדרוזית למשטרה נוכח הקמת טורבינות בצפון. חבר הכנסת פטין מולא (הליכוד) מודאג מהאירוע, ובשיחה עם אודי סגל וגיא פלג ב־103fm, הביע את עמדתו.

"היה כמעט טבח ברמת הגולן בין כוחות המשטרה לאזרחים. אנחנו וראשי הרשויות מנענו הכול", אמר, והוסיף: "לא חסרים לנו עימותים, אנחנו רוצים לחיות בשלום פה. השיגעון של השר לביטחון הפנים שאומר לי 'משילות', עם מי? אני קורא לראש הממשלה לעצור ולחשוב. לא רק הדרוזים, גם היהודים באזור נפגעו".

החברה שחתמה הוציאה מיליונים על הטורבינות.
"שיוציאו מיליארדים. האישורים שקיבלו מוועדת התכנון והבנייה לא חוקיים. אני שומע דברים מאנשים שחקרו ובדקו את הדברים האלה. אין דין ואין דיין. לא יעלה על הדעת שתבוא ותפגע באדמות הפרטיות שלי שלא נוגעות לפרויקט הזה – זה לא פרויקט לאומי".

השב"כ מזהיר מהתלקחות בקרב העדה הדרוזית.
"לא רק השב"כ, גם המפכ"ל והדרג המקצועי של המשטרה שבמבקשים לעצור את זה. לא חסר לנו בלגן, אנחנו רוצים לחיות בשקט במדינה שלנו, היא יותר יקרה מאודי סגל, יותר מגיא פלג, יותר מראש הממשלה ואנחנו חיים בשקט, רוצים לחיות. תטפלו בסוגיות האחרות הבוערות בחברה הדרוזית. תקציבים אין לנו, קרקעות לבנייה לילדים שלנו, אנחנו במצב קשה מאוד".

לקראת סיום השיחה, התייחס לפענוח הרצח של שרית אחמד, כאשר על פי כתב האישום, אחיה הזמין את הרצח בגלל נטייתה המינית. "זה אירוע מצער מאוד ואני נגד אלימות. אישית אני אומר, אסור שדבר כזה יקרה, אסור לקחת את החוק לידיים, אסור לפגוע בחפים מפשע בגלל השתייכות שלהם לקהילה או לדרך שהם הולכים", אמר, והוסיף: "במצב שאנחנו נמצאים שהפשיעה זאת מגפה, זה טרור. אנחנו רוצים לחיות בשקט ושלום".

28/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פטין מולא
פטין מולא  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris