בן כספית ואריה אלדד

"השופט הכיר בכך שיש כוונה לפגוע"

עו"ד רון לוינטל, ייצג את דנה כשדי בתביעה מול יאיר נתניהו, שזכתה בתביעה בסכום של 130 אלף שקלים: "השתגענו מההקלות האלו שהוא קיבל"


הבוקר (ד') פורסם כי יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ישלם 130 אלף שקלים לדנה כשדי, לאחר שהפסיד בתביעת דיבה בטענה שהמציא שהיא 'המאהבת של גנץ'. עו"ד רון לוינטל, שייצג את כשדי בתביעה מול נתניהו, סיפר על המקרה לאריה אלדד ובן כספית.

לדבריו, "מדובר ב־130 אלף שקל ועוד 29 אלף שקל של הוצאות. התביעה הייתה על סכום גבוה יותר, זה בכל אופן סכום לא מבוטל, בוודאי עבור שני ציוצים. השופט הכיר בכך שיש כוונה לפגוע, שהיא מכפילה את הסכום לפי החוק. יש כאן אמירה של כבוד השופט, שאדם שיש לו 140 אלף עוקבים צריך להיות יותר מרוסן בדברים שהוא כותב ובדרך שהוא כותב".

בהמשך, הוסיף: "כשאנחנו היינו צריכים להגיע לדיון, הוא שלח הודעה לשופט יום קודם וביקש לעלות לדיון בזום כי הוא שכח. פעם אחרת הוא לא הגיע באישור רופא. יש לו דין אחר מכל אדם, בזה הוא צודק. כל מה שהוא ביקש, הסכימו לו - אנחנו השתגענו מההקלות האלו שהוא קיבל". והבהיר: "לא היה פה לשון הרע מפורש, אבל היה הקשר ברור מאוד. אני האמנתי מאוד בתיק הספציפי הזה". כשנשאל האם הוא נגד הרפורמה המשפטית, הוא השיב: "כן, אני חושב שבדרך שהיא נעשית כרגע - היא כוחנית ולא מסייעת לאזרח הקטן".

עריכה: דוד זבולוני

30/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יאיר נתניהו
יאיר נתניהו  |  צילום: פלאש90
Paris