למבוגרים בלבד
עם גדעון רייכר

לא טוב היות האדם לבדו

מנכ"ל עמותת מטב ליאור שטרסברג הביע דאגה לאזרחים הוותיקים הסובלים מבדידות בחגי תשרי • עוד הביא פתרון יעיל ממשרד הרווחה


אנחנו צועדים לקראת חגיגות ראש השנה ופתיחת תקופת החגים. לצד השמחה, שרויים למרבה הצער קשישים רבים כשהם מבודדים נטולי משפחה. ידידו המסור והוותיק של גדעון מנכ"ל עמותת מטב ליאור שטרסברג שיתף בקשיים הרבים הכרוכים בבדידות בתקופת החגים שחווים הקשישים.

בפתח השיחה הביא תוצאת מחקר מדאיגה בנושא הבדידות ואמר: "הנושא של הבדידות נחקר גם בארץ וגם בעולם והוכח שהבדידות לא רק פוגעת בתוחלת החיים, אלא גם באיכות החיים. ממש מחלישה את הגוף ומפקירה אותו להרבה בעיות רפואיות. זו מגיפה שצריכים להתמודד איתה - בחגים זה הופך להיות הרבה יותר משמעותי"

עוד הוסיף: "בדידות זו תחושה סובייקטיבית של האדם, זה בא לידי ביטוי בהעדר יחסים חברתיים - משפחה או חברים, ויש איזשהו מיתוס שצריך לנפץ שבדידות רק אצל אנשים הגרים בגפם, גם אנשים עם משפחות קרובות עלולים לחוש בבדידות".

לסיכום שיתף במסגרת ייחודית של משרד הרווחה לסיוע התופעה ואמר: "משרד הרווחה מפעיל גם השנה מיזם של אירוח אזרחים ותיקים בבתי אבות ברחבי הארץ ללא עלות בכלל מה שמאפשר לאזרחים הוותיקים לחגוג את החג כמו שצריך עם פעילויות חברה ופנאי. אנו ממליצים למי שזה רלוונטי לפנות, צריך להשאיר את הפרטים ומשרד הרווחה יוכל לראות היכן הוא מתגורר, אילו בתי אבות יכולים לארח אותו. מיזם מאוד מבורך".  

31/08/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זוג קשישים
זוג קשישים  |  צילום: יצחק הררי/פלאש90
Paris