מעיין אדם

חינוך ביתי - איך עושים זאת?

עו"ד קרן רז מורג, המתמחה בדיני חינוך, הסבירה על הבחירה בחינוך ביתי בקרב הורים שהולכת וצוברת תאוצה • וגם: מה הבירוקרטיה שצריכים לעבור ההורים?


אז לא כולם הכינו ילקוטים וקלמר ליום הראשון בספטמבר, יש כאלו שנשארו לגמרי בבית, ויש להם סיבה מאוד טובה לעשות את זה, מעיין שיתפה כי היא מאוד מסוקרנת מהנושא וכי חווית בית הספר הייתה מאד לא טובה עבורה. קרן רז מורג, עורכת דין המתמחה בדיני חינוך, סיפרה למעיין על הדעות השונות בנושא החינוך הביתי.

בפתח השיחה הסבירה מורג האם ניתן לקיים חינוך ביתי חופשי במדינת ישראל, ואמרה: "הגשנו עתירה לבג"ץ להכיר בזכות לחינוך ביתי, זה איזשהו פטור מחינוך חובה למשפחות הרוצות לחנך בבית, למעשה החינוך הביתי הוא לא ממש חדש, אלו אישורים שניתנו בעבר למשפחות שרצו לחנך בבית, ובשנים האחרונות העניין הזה הוסדר בצורה קצת יותר טובה, מגישים בקשה למשרד החינוך, עד חודש מאי, ובדרך כלל יגיע מפקח ממשרד החינוך וקב"ס הביתה שיראה שזה לא נובע מהזנחה ובודקים איך אמור להתקיים החינוך הפורמלי והלימודי לצד מערך חברתי שחשוב שיהיה לילדים בסיטואציה כזו".

עוד הוסיפה והתייחסה לביקורות הרבות וסיפרה כי "הייתה ביקורת על העובדה שלמעשה יש שיח עם הילדים עצמם כשהם קטינים ולא רק שיח עם ההורים, זה חלק ממה שעמד בבסיס העתירה, היום הדברים מוסדרים קצת אחרת, משרד החינוך מוצא את האיזון בין זכות ההורים לחנך את הילדים בבית לבין רצון הילדים אם ירצו לחזור למשרד החינוך עם הזמן".

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הורים - אילוסטרציה
הורים - אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Images
Paris