מעיין אדם

"החלטתי שאני רוצה לעשות משהו משמעותי יותר"

שובל ניר, מורה שמתחיל את שנתו הראשונה בהוראה בחטיבת ביניים, סיפר על הסיבה בגללה בחר לעזוב עתיד מבטיח בעיצוב בשנקר ולעבור לכיתת הלימוד


היום (ו') יחל שובל ניר את דרכו החדשה בתחום ההוראה כמורה בחטיבת ביניים בתל אביב, זאת לאחר שעשה הסבה מקצועית מתחום העיצוב. בשיחה עם מעיין אדם ב־103fm שיתף ניר בתחושותיו והסביר את החלטתו.

"באמת יצא לי להיות מרצה בשנקר, יש לי תואר שני בעיצוב תעשייתי, אבל לאט לאט, תוך כדי התקדמות בחיים, הבנתי שאני רוצה לעשות משהו משמעותי יותר, שמייצר שינוי", סיפר ניר בפתח השיחה, והוסיף: "שמאפשר להשפיע בצורה עמוקה יותר, ואני חושב שהוראה זו הדרך. עשיתי הסבה בשנה האחרונה בשיתוף עם עיריית תל אביב־יפו. יצאתי לדרך מתוך רצון לייצר איזשהו שינוי קטן בחברה, משהו מקומי בשכונה שלי, בעיר שלי. אני נשוי, יש לי תאומים בני 12 שעולים לכיתה ו'".

על התגובות שקיבל בעקבות החלטתו לשנות כיוון בקריירה, אמר: "רוב התגובות סופר מפרגנות, 'קדימה זו הדרך, שיהיה בהצלחה'. יש גם 'לא חבל על כל מה שעשית עד עכשיו?', אבל אני חושב שכל מה שעשיתי עד עכשיו הוביל לנקודה".

"ישנת הלילה?", התעניינה אדם, וניר הודה: "בגלל שאני מתחיל בחטיבת הביניים יש לי את הסוף שבוע להירגע. יש לי עוד סופ"ש אחד לקחת את זה באיזי, אבל אני מניח שאני לא אשן בשבת. המערכת גם בבית הספר וגם תוכנית ההסבה שעברתי הכשירו אותנו עד כמה שאפשר, אבל אני לא בטוח שאפשר. ברגע שתסגר הדלת בפעם הראשונה, אני יודע שאני מאוד מאוד אתרגש".

לסיום, פנה ניר לתלמידיו העתידיים: "הם יכולים לעשות את זה, יהיה להם קשה ואנחנו נמצא את הדרך לעזור - אבל אתם לגמרי יכולים, זה שלכם".

עריכה: שני רומנו 

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מורה - אילוסטרציה
מורה - אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Images
Paris