"חרגו מכל פרופורציה"

אהוד יערי ('חדשות 12') על הדיווחים בנוגע להתחממות בצפון • על חשיפת הפגישה עם שרת החוץ הלובית: "צריך להחליף את שר החוץ - לא מתאים לתפקידו"


בתקופה האחרונה דווח רבות על המתיחות הגוברת בגבול הצפוני מול נסראללה. האם אנחנו בפתחה של מערכה? גדעון אוקו דן על כך ב־103fm עם אהוד יערי ('חדשות 12'), אשר מיהר להרגיע את הרוחות ופרש את משנתו בנוגע למצב.

"אני בדעה שאצלנו קצת חרגו מכל פרופורציה, אצלנו בארץ, בתקשורת כולה", אמר יערי בפתח השיחה. "חרגו מכל פרופורציה ומציגים לציבור איזו תמונה כאילו מחר בבוקר הפתיל ניצת ומתלקחת תבהלה ענקית על גבול הצפון. עם כל הכבוד לרואי השחורות, אין חלקי עמהם. אני אינני חושב שזה המצב. אני חושב שנקרא לזה בלשון פשוטה פוזות שמייצר נסראללה, כדי להראות לקהל שלו שהוא מנפח שרירים אבל מאוד נזהר. זה בעיקר איתות הבייתה".

עוד הדגיש כי "לנסראללה חשוב לסכל את המהלך של האמריקנים והאמרתים במועצת הביטחון, ואז הוא יוצר מסך עשן של עוד מעט התפוצצות. הגיע ללבנון השליח האמריקני, והוא אומר שלדעתו אפשר להתחיל לדבר על סימון הגבול היבשתי, לפתור את אותן 15 נקודות קטנות שבמחלוקת לגבי הסימון של הקו הכחול על ידי האו"ם ב־2000. נסראללה רוצה לומר 'קח בחשבון שאני עשוי לצאת מהכלים'. כי יש לו רצונות בעניין סימון הגבול, למשל הוא רוצה את המנהרה החסומה שבה עברה פעם רכבת לבנון וגם את ראש הגבעה מעל המנהרה. זה פשוט לתפוס עמדה שולטת על הקיבוץ והמכרות".

בהמשך, התייחס יערי לסערה סביב פגישתם של שר החוץ אלי כהן ומקבילתו הלובית, ותקף את התנהלות השר כהן. "הלקח הוא שצריך להחליף את שר החוץ. שר החוץ הישראלי לא מתאים לתפקידו. ראינו את זה בשורה של מקרים וזה לא במקום, כמו הרבה מהמינויים האחרים שראש הממשלה יוזם כמו החלפת יו"ר יד ושם, ושזו שערורייה בפני עצמה".

"הנזק שמדינות, ויש עוד מדינות ערביות שמדברות איתנו, וזה לא מהיום, זה לא התחיל עם הממשלה הזו זה הולך כבר שנים, הם עכשיו כשהם מעלים את דרג היחסים החשאיים הם יחרדו. מי ירצה לסכן את ראשו כדי שלשר החוץ הישראלי תהיה כותרת? זה הלקח", הבהיר.

עריכה: שני רומנו

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גבול לבנון - ארכיון
גבול לבנון - ארכיון  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris