רון קופמן ואריה אלדד

"בשנה וחצי יותר משבעים ישראלים נרצחו"

4 פיגועים ביממה: עמוס הראל ('הארץ') על גל הטרור שפוקד את הארץ • עוד התייחס להתנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נוכח המציאות המדממת


גל הפיגועים במדינה מסרב לדעוך, רק השבוע נרשמו ארבעה פיגועים קשים מאוד במהלכם נרצחו חמישה בני אדם. עמוס הראל, פרשן צבאי ('הארץ'), שוחח על כך עם גדעון אוקו ב-103fm.

בתחילה התייחס להזמנת השר בן גביר על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לדיון נוכח החודש הקשה שידעה המדינה. "אני חושב שהיו פה ומשם מתחילת כהונת הממשלה הזו, פה ושם בן גביר הוזמן. כנראה שכבר לא הייתה ברירה, אבל מעשית ההשפעה של בן גביר זניחה לחלוטין. נתניהו צריך לזרוק לו עצם מדי פעם וההחלטות צריכות להתקבל בלעדיו. לא במקרה נתניהו ממדר אותו מרוב הדיונים החשובים".

"מה שאני שמתי לב אליו הוא כבר בפיגועים של שבוע קודם לכן, כשנרצחה אישה ליד חברון, תושבת בית חגי, אז נתניהו הגיע לשטח. זה דבר מאוד נדיר שראש ממשלה אחרי פיגוע ירי עם הרוגה ישראלית מגיע לשטחים, נתניהו לא מרבה לבקר שם. בעיניי מה שזה מבטא זה שהבטן הרכה מהבחינה הביטחונית יותר מהאירועים של היומיים האחרונים, ברור לגמרי שנתניהו מבין, אנחנו כבר מודעים למציאות הפוליטית הלא יציבה, הוא מבין שחלק מהיציבות שלו תלוי באותם אירועים.

על גל הטרור שפוקד את המדינה לאחרונה, הבהיר: "זה משהו שנמשך עוד מתקופת הממשלה הקודמת. כשאתה סופר יחד את נפגעי טרור הפלסטינים בשנה וחצי האחרונות אתה מגיע למספרים ממש גבוהים - יותר משבעים ישראלים נרצחו בתקופה הזו. אין פתרון כולל שאינו כולל בעיניי לפחות חזרה לערוץ מדיני ודיון על השאיפות של הפלסטינים שמתורגמות למאבק מאוד אלים".

עריכה: שני רומנו

01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זירת פיגוע בחברון - צילום ארכיון
זירת פיגוע בחברון - צילום ארכיון  |  צילום: דובר צה"ל
Paris