מיכל דליות

"טיפול רגשי מחר. דחוף"

כך לעצתה הנחרצת של מיכל למאזין ששיתף במקרה חריג במהלכו נכדתו עשתה את צרכיה כשלא קיבלה מה שרצתה • מיכל הבהירה: "מדובר בנקמה. זה כבד"


המאזין, סב לשני נכדים ביקש לשתף בנוגע לנכדתו ותיאר אותה כ- "ילדה מאוד דעתנית שקשה לה עם מצבי תסכול שהיא לא קיבלה בדיוק מה שהיא רצתה. או שהכריחו אותה לעשות משהו שהיא לא רוצה". בהמשך שיתף במקרה חריג במיוחד ואמר: "התגובה הכי חריפה שלאחרונה הופיעה זה שהיא הולכת ועושה את צריכה פתאום באמצע הבית. ההורים נמצאים אתה בטיפול רגשי".

מיכל השיבה במהירות: "זה כבר נקמה, זה חריף", וביקשה להתעניין מה עשתה הילדה עד כה? 

המאזין מיהר לענות וסיפר כי "מאוד קשה לשכנע אותה לעשות משהו שהיא לא רוצה. היו מקרים שנאלצנו לקחת אותה נגד רצונה או שאנחנו הולכים ואומרים 'את תישארי לבד', לאחרונה היה מצב שהאבא תפס אותה בדיוק כשהיא רצתה להתפנות והיא הלכה ואמרה 'טוב אז אני אירק לכם על המיטה'". 

"הילדה הזו מתנקמת ונקמה זה כבד", חזרה מיכל ואמרה: "בדרך כלל רוב ההתנהגויות המפרידות של הילדים, צועק, מקלל, בועט ומרביץ - יושבות או שהוא רוצה להעסיק את ההורים לצורך קבלת תשומת לב או ילדים עושים כדי לתת לעצמם את התחושה שהם מנצחים את ההורה בדרך של כוח". 

עוד הוסיפה: "היא נוקמת. וזה שהיא עומדת ומשתינה בסלון - היא מראה להם ש'אתה יכול למנוע ממני משהו אם אני לא רוצה אבל יש כמה מקומות שאתה לא יכול לקבוע עלי וזה הפה שלי והסוגרים שלי'. תחשוב מה מרגישה ילדה שמתנקמת? היא רק בת ארבע. הייתי בודקת את זה. קשה לי לחרוץ דעה משיחת טלפון כל כך קצרה. טיפול רגשי מחר. דחוף"

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ילדה כועסת - אילוסטרציה
ילדה כועסת - אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Images
Paris