מיכל דליות

גמילה מהמוצץ? קחו ואל תחזירו

המאזינה פנתה בכתב ותהתה האם יש קשר בין כך שההורים של נכדה גרושים לבין כל שהוא מסרב להתנתק מהמוצץ על אף שהוא כבר בן חמש • מה השיבה מיכל?


מיכל ביקשה להתעסק בשאלה ששלחה מאזינה ושטחה את דאגתה מכך שנכדה בן החמש עדיין מסתובב עם מוצץ כל היום ולא מוכן להיות בלי. עוד הוסיפה וציינה כי ההורים גרושים ושאלה האם יש קשר לעניין המוצץ?

בתחילה התייחסה מיכל לעניין המוצץ ואמרה: "ילדים מסתובבים עם מוצץ בפה, לא חשוב באיזה גיל - כי ההורים מאפשרים להם. המוצץ מרגיע, משרת את הילדים, הדפיקה הזו של הלשון למעלה על החך מפרישה בגוף הורמון שמרגיע את הילדים, ואז מגיע הרגע שההורים מחליטים ש'די'. כי הם אומרים לעצמם 'הילד כבר גדול, זה פוגע להם במנח של השיניים', וההורים מחלטים, כמו שהם מחליטים כמעט על כל החיים של הילדים".

"אפשר לעשות זאת בכל מיני דרכים, אבל כשלוקחים לא מחזירים יותר. זה קשה אבל ילדים יכולים, זה עניין של הרגל", הבהירה.

בהמשך השיבה לשאלתה של המאזינה האם יש קשר לכך שהורי הילד גרושים וטענה כי "אולי בגלל שהם גרושים מישהו מהם אמר לעצמו: 'אני לא רוצה להיות הרעה או הקשה', אז יכול להיות במקרה הזה שיכולתי למצוא קשר בין זה שההורים גרושים לבין זה שהילד מסתובב עם מוצץ".

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
01/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מוצץ - אילוסטרציה
מוצץ - אילוסטרציה  |  צילום: Ingram Images
Paris