אראל סג"ל

רגע היסטורי בעולם המשפט הישראלי?

עו"ד משה קריף (הקשת הדמוקרטית המזרחית) בתגובה להחלטת השופט יוסף אלרון להתמודד לנשיאות העליון: "הגיע הזמן לרענן את השורות, זה לטובת כולם"


אלרון בדרך לעליון? בשבוע שעבר הצליח השופט יוסף אלרון להפתיע את הזירה המשפטית והגיש את מועמדותו לנשיאות בית המשפט העליון, זאת בניגוד לשיטת הסניוריטי הנהוגה כבר שנים. עורך הדין משה קריף (הקשת הדמוקרטית המזרחית) שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים והתייחס לפרסומים.

לדבריו, "בישראל יש משבר אמון עצום - לא משבר משפטי ולא משבר דמוקרטי, זהו משבר אמון בין הישראלים לבין עצמם, בין הישראלים למוסדות שלהם ובין המוסדות לבין עצמן. בחירתו של אלרון היא מעשה של שיקום האמון הזה. כשלנו יש טענות נגד שומרי הסף, בעיניי זה נכון, כי שומרי הסף מונעים מקבוצות שלמות באוכלוסייה לא להיות באירוע התקשורתי והמשפטי. כלומר, הם שומרים על הסדר הישן. הגיע הזמן לרענן את השורות, זה לטובת כולם".

"אני בעד בית משפט עליון חזק, אבל אני בעד תנועה וחיים במערכת הזו ולא הישענות על סדר ישן ופריבילגי שכל שינוי בו הוא איום על הדמוקרטיה הישראלית", אמר והבהיר: "אני לא פועל בשום אג'נדה נסתרת של קבוצה לאומית כזאת או אחרת. קחו את הספר שלי מלפני 20 שנה ותראו שאני הייתי בעד ישראליות משותפת ואחרת, עם משטר החזקות אחר ועם נרטיבים משותפים של כולם במרחב הזה. לכן, אני לא משרת אג'נדה של מישהו שבא לפרק פה את המערכת".

עריכה: דוד זבולוני

03/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסף אלרון
יוסף אלרון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris