בן כספית ואריה אלדד

"התנהגות נוראית - מירי רגב איבדה שליטה"

עמי דרור, יוצא יחידת 730 וממובילי המחאה נגד הרפורמה, על התקרית של השרה מול מאבטח מצוות האבטחה של השר גלנט: "היה פה אירוע מאוד אגרסיבי"


עימות חריג למדי נרשם השבוע (ב') בין הנהג של שרת התחבורה מירי רגב לבין מאבטח מצוות האבטחה של שר הביטחון של השר יואב גלנט בבסיס תל השומר, במהלכו אף התעמתה השרה עם מספר אנשי שב"כ. 

עמי דרור, יזם הייטק, יוצא יחידת 730 וממובילי המחאה נגד הרפורמה, התייחס למקרה השנוי במחלוקת. "זו סיטואציה לא כזו חריגה", הודה. "אנחנו מדברים על אירוע שיש בו חלק של השב"כ שמאבטח את שר הביטחון, את מירי רגב לא מאבטחת היחידה לאבטחת אישים, ויש שם אי הבנה. זה קורה. פה יש עניין של נימוס, צריך לצאת מהרכב ולהזדהות. היה פה אירוע מאוד אגרסיבי. המאבטחים של היחידה הם אנשי מקצוע, ותפקידם הוא לא לאבטח את האדם הספציפי אלא את נושא התפקיד". 

בהמשך, הוסיף: "היה פה אירוע חריג, והם היו צריכים להגיב לאירוע חריג. אני לא מתבייש לבקר את היחידה, זה קרה לנו במחאה מספר פעמים, אך גם היחידה וגם השירות יודעים לתחקר את עצמם בצורה מדהימה. ברור לי שהתחקיר הוא מקצועי. אם הייתי עכשיו איש אבטחה של רה"מ, הייתי מאבד את חיי כדי להגן עליו, כי מבחינתי זה להגן על הדמוקרטיה. כל המטרה שלהם היא להציל חיים ולשמור על המדינה בתנאים קשים ביותר. והם עדיין עושים את זה. השרה רגב צריכה להבין את הסיטואציה, לא ראיתי התנהגות כזו בחיים שלי. התנהגות נוראית. פה מירי רגב איבדה שליטה. זה קורה, בחיים לא הייתי בסיטואציה בה מאובטח כלשהו העז כך לצעוק על נהג או על מאבטח". 

בסיום, התייחס דרור למתווה הפשרה באשר לרפורמה, והבהיר: "שיציגו את מה שהם רוצים. תפקידם של הפוליטיקאים זה לדבר ולשוחח, תפקידנו להיות המצפון שמראה את הכיוון ואת הצדק. מה שראינו עד היום מראה לנו שזה עוד אחד מהספינים של נתניהו וסביבתו. נטיית הלב שלי היא שאי אפשר לאנשים שאנחנו לא מאמינים בכוונות שלהם".

עריכה: מיכל קדוש 

06/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מירי רגב
מירי רגב  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris