ניסים משעל וטל שלו

"תיצמד למה שהצגת, ממה אתה פוחד, מבן גביר?"

ח"כ מיכאל ביטון קרא לרה"מ להתקדם עם הצעת הפשרה: "ידינו מושטת, הוא צריך להגיד שמתווה הנשיא על דעתו" • טען: "ממשלת אחדות כרגע לא על הפרק"


גם במפלגת המחנה הממלכתי הגיבו לדבריו של יו"ר הכנסת אמיר אוחנה, זאת על רקע הזמנתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו את יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ לשיחה, זאת באשר לפשרה ברפורמה במערכת המשפט. האם ישנו סיכוי לאותה פשרה? חבר הכנסת מיכאל ביטון התייחס לדברים.

"האם לא מיהרתם לדחות את ידו המושטת של ראש הממשלה?", תהה משעל בפתח השיחה, וח"כ ביטון השיב בנחרצות: "לא רק שלא דחינו, אנחנו גם עכשיו ידנו מושטת להמשיך ולהיצמד לנייר שהוצג לנו על ידי הנשיא. זאת העובדה. הנייר הזה יש בו התקדמות, יש לנו הערות ותיקונים אבל יש בו בסיס להסכמות. בעוד אנחנו דנים, הוא נחשף לציבור והליכוד מכחיש אותו. אין מה לעסוק בהאשמות, מי אשם במה, אלא מה מונח לפנינו - הונח מתווה שיש בו התקדמות, תצמדו אליו. ראש הממשלה מכחיש אותו? הוא הכחיש. הוא התעסק בהאם גנץ יבוא לשתות איתי כוס קפה. הוא עוסק בספינים".

עוד הבהיר כי "אנחנו מוכנים לדבר ולהתקדם על בסיס המתווה שהוצג לנו על ידי הנשיא אחרי עבודה קשה שלו בברכת הליכוד. בוא תצליח לקבל בקולו של ראש הממשלה שהמתווה שהונח על דעתו המלאה והוא הולך לקדם אותו. הוא לא מסוגל. אי אפשר לאחוז במקל בשני צדדיו. אתם יודעים שהשיחות מתנהלות גם ישיר וגם בבית הנשיא וגם עקיף, והטלפון פתוח, אבל אם הבאתם מתווה - תגבו אותו. ממה אתה פוחד? מבן גביר?"

לאור אמירותיו התעניינו צמד המגישים האם שיחות ההידברות ממשיכות להתקיים בבית הנשיא, וח"כ ביטון חידד: "המאמצים. לא חייב שיחות, מחליפים טיוטות, ממשיכים לחשוב על רעיונות. המחנה הממלכתי, ידו מושטת להיצמד למתווה הזה, לתקן אותו. בסוף נחליף את הממשלה הזו וגנץ יהיה ראש הממשלה, אבל זה לא מה שמעניין את הציבור עכשיו - הציבור רוצה לעצור את הטירוף, את ההפיכה המשטרית, לטפל בכלכלה ובביטחון האישי. אנחנו נעשה מה שנכון למדינה ולציבור. מדוע גנץ כועס? כי הוא מקבל מתווה בעבודת הנשיא ובברכת הליכוד, וכשהוא מעיין בו ראש הממשלה מכחיש אותו".

"אנחנו לא נהיה איתו בממשלה - אנחנו נחליף אותו"

בנוסף, טען חבר הכנסת מטעם המחנה הממלכתי כי "ראש הממשלה צריך להגיד 'המתווה של הנשיא על דעתי, בואו נשב ונעיר הערות'. זה בסיס לעבודה משותפת. אבל אתה לא יכול להגיד דבר והיפוכו. השפה הזו המבלבלת שעוסקת בטפל, אנחנו לא צריכים אווירה - צריכים תוצאות. הוא לא מסוגל בגלל שלוין לא מאשר לו, בגלל שבן גביר לא מאשר לו".

"ממשלת אחדות כרגע לא על הפרק מצד המחנה הממלכתי", הדגיש, והוסיף: "אנחנו לא מזמן היינו איתו בממשלה. כשאדם פועל למען עצמו ולא מביא תקציב מדינה, אתה לא מאמין שהוא מסוגל לשבת איתך בשותפות ולקבל החלטה עניינית על המדינה ולא על עצמו. אפילו אמרתי לראש הממשלה בארבע עיניים 'שמור על האחדות, על הממשלה'. הוא לא היה קשוב".

לסיום, ביקש ח"כ ביטון להבהיר כי "כשהם הביאו חוקים טובים או תקציב מסויים הצבענו בעדו, בעד דברים טובים, אבל אנחנו לא נהיה איתו בממשלה. אנחנו נחליף אותו, עד אז אם הוא רוצה לעצור את הטירוף במדינה שיביא מתווה הסכמות כפי שנוסח בבית הנשיא עם תיקונים והערות שלנו, ונוכל להתקדם".

עריכה: שני רומנו

07/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris