אנשי השנה
עם ניסים משעל

"היא צודקת וסוחפת אחריה - אני מעריצה שלה בקול ובשקט"

אחת הדמויות הבולטות במחאה נגד הרפורמה שמתקיימת זה מספר חודשים הינה שקמה ברסלר • רבקה מיכאלי הביעה תמיכה ובחרה בה לאשת השנה • אנשי השנה תשפ"ג


זה כבר מספר חודשים בהם מדי מוצאי שבת ציבור רחב יוצא לרחובות על מנת להפגין נגד הרפורמה המשפטית אותה מובילה ממשלת נתניהו. בין מובילי המחאה שמות רבים, אך ביניהם אחת בולטת במיוחד - שקמה ברסלר. עבור רבקה מיכאלי מדובר בסיבה מצוינת לבחור בה לאשת השנה שלה.

"היא משכנעת, היא צודקת והיא סוחפת. אני מעריצה שלה בקול ובשקט", הצהירה מיכאלי, והתייחסה לשאלה האם המחאה לא מיצתה את עצמה נוכח המצב הנוכחי: "הם (הממשלה) מחכים לרגע הזה, באותו היום הם יעבירו אותה. המחאה הזו חייבת להימשך, להימשך ולהימשך. המחאה הזו, נגד כל העוולות במדינה הזו. המחאה היא בגלל עוול נוראי ורצון לבטל את מעט הדמוקרטיה שנשארה במדינת ישראל. עובדה שהרבה אנשי ליכוד מצטרפים אל המוחים, מפני שזה לא היה בהצהרת הכוונות. החוקה לא הוצגה כאופציה בבחירות".

בנוסף, הדגישה מיכאלי כי "אני חושבת שהם צריכים לגרום לזה שהליכוד ישנה את פניו, ואחרי זה הארץ תשנה את פניה. יהיו בסוף בחירות, ובבחירות האלו העם יחליט לאיפה הוא הולך, אבל 64 אנשים לא יכולים לדכא ולהרוס מדינה, אפילו אם הם רוב זעום של 64 אנשים. המחאה ששקמה היא סמל שלה היא מחאה חשובה, צודקת, והיא לא תתמסמס בגלל שחם או קר".

באשר לביקורות והטענות כי אמנים מפחדים להביע את עמדתם בנוגע לרפורמה, אמרה: "זה נחמד גם לשמוע הכללה שהאמנים מפחדים. אתה רואה את רן דנקר, הראל סקעת, נטע ברזילי, מה אתה רוצה יותר מזה? גם האמנים מבינים שנשמטת הקרקע מתחת רגליהם".

עריכה: שני רומנו

14/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי וניסים משעל
רבקה מיכאלי וניסים משעל  |  צילום: 103fm
Paris