בן כספית ואריה אלדד

"אנשים עומדים בתור חצי יום לתרום דם"

יוסי אזולאי, מדריך טיולים במרוקו, תושב מרקש בשנה האחרונה, שיתף במצב מרעידת האדמה הקשה שתקפה את מרוקו וגבתה חיים של מעל ל־2,000 בני אדם


אסון רעידת האדמה במרוקו גבה את חייהם של כ־2,000 בני אדם. מאות לכודים ברחבי המדינה וממתינים לסיוע. יוסי אזולאי, מדריך טיולים במרוקו, תושב מרקש בשנה האחרונה, שיתף את אריה אלדד ולבן כספית ב־103fm במתרחש מהמהומות.

בפתח השיחה, תיאר אזולאי את המצב הקשה. לדבריו, "המצב מאוד לא נעים במרוקו, הרעידה התחילה בשישי בערב בלילה ב23:11 בדיוק. הייתי בבית עם בת זוגתי והילדים והייתי צריך לרדת מהקומה הרביעית - מרותקת לכיסא גלגלים. זה היה סיפור מפחיד ברמות שלא יתוארו. הכל רעד, הבית זז, אתה מרגיש כאילו שזה הסוף".

מדריך הטיולים עוד הסביר כי "חזרתי הבוקר הביתה, אבל מוקד הרעידה היה באזור שנקרא אוקמידן, שזה כפר קטן מאוד. גרים שם פלאחים שהבתים שלהם עשויים מחול, מים, אדמה וקש - הם בונים ובונים ובונים, אבל הבנייה הזאת לא מחזיקה".

בהמשך, השיב לשאלה למה מרוקו מסרבת לקבל עזרה חיצונית ואמר: "בדרך כלל זה כבוד מרוקאי. יש פה הירתמות של כל העם. התחילו התרמות דם בכמויות. אנשים עומדים בתור לפעמים חצי יום בשביל לתרום דם. המצב קשה מאוד, אבל אף אחד לא מסביר לי למה לא רוצים לקבל סיוע".

עריכה: דוד זבולוני

10/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רעידת האדמה במרוקו
רעידת האדמה במרוקו  |  צילום: Carl Court/Getty Images
Paris