איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"מקווה שבג"ץ יפסול את ביטול עילת הסבירות"

לקראת התכנסות בג"ץ סביב עילת הסבירות, ח"כ אביגדור ליברמן הביע את עמדתו • הדגיש: "יעזור להעיף את הממשלה הכי כושלת בתולדות מדינת ישראל"


מחר (ג'), בהרכב של 15 שופטים, ידון בג"ץ בעתירה לפסול את התיקון לחוק ביטול עילת הסבירות, שעבר בכנסת ברוב של 64 חברי קואליציה. ענת דוידוב ויעל איילון דנו על כך ב־103fm עם ח"כ אביגדור ליברמן אשר הביע את עמדתו בנושא.

"אני מאוד מקווה שבג"ץ יקבל החלטה ברורה, חד משמעית בלי לזגזג, ויפסול את חוק לביטול עילת הסבירות", הודה ח"כ ליברמן. "זה מה שאנחנו צריכים - מסר של שפיות, מסר שבמדינת ישראל יש דין ויש דיין. לדעתי אין שום ברירה אחרת. מה זה חוק יסוד? אין בחקיקה הישראלית אין הגדרה מה זה חוק יסוד. אין דבר כזה, אין הגדרה. אין לנו חוקי יסוד, אין לנו חוקה".

עוד הדגיש כי "זה קודם כל יעזור להעיף את הממשלה הכי כושלת בתולדות מדינת ישראל. לממשלה הזו אין זכות קיום. ראינו את הקואליציה ההזויה הזו, הקואליציה של כל האנשים שתוקפים את הטייסים, הרי הממשלה הזו עוסקת בסיכול ממוקד של שתי קבוצות הכי חשובות אולי בחברה הישראלית - הטייסים וההייטק".

באשר לאפשרות להתכנס שוב תחת כנפי נשיא המדינה על מנת למצוא פשרה בחקיקת הרפורמה המשפטית, הבהיר: "כל עוד נתניהו עומד בראשות הממשלה, כל עוד עסקני ש"ס ויהדות התורה חלק מהממשלה - אין שום סיכוי. יש סיכוי לשוויון בנטל? להפרדה בין דת למדינה? לסגור את כל המשרדים המיותרים? אותם מיליארדי שקלים צריך להשקיע בכלכלה, כשאתה משקיע כסף לא נכון אתה פשוט מפסיד כסף, כמו בכלכלה רגילה. השאלה לאן אתה משקיע. כשמקצצים את ההשקעות בתוכנית מיגון הצפון ומכפילים את תקציב הישיבות אז זו התוצאה".

כמו כן, כאשר נשאל האם הגיע הזמן להקים ממשלת אחדות, זאת לאור המצב המדאיג במדינה, השיב ח"כ ליברמן כי "הממשלה הנוכחית קודם כל היא אנטי ציונית, ראינו את זה בהתבטאויות. בהרכב הנוכחי אתה יכול רק להיות שותף למעשי מרמה ולממשלת כישלון. כל עוד נתניהו עומד בראש הפירמידה, אין שום משמעות לשותפים. הוא חזק בהצהרות, אנחנו מכירים אותו, כמעט כל שבוע יש לו הצהרה. כל דבר שהוא מצהיר אז מה שיקרה זה בדיוק ההפך. הקיצוץ העיקרי חייב להיות באותם תמריצים שליליים ליציאה לעבודה, חייבים לקצץ בתקציב הישיבות, בקצבאות לאברכים, לילדים, לבטל את הטרלול הזה אותם תעריפים מיוחדים לאוכלוסייה מסויימת. יש פה כל כך הרבה דברים שליליים כשבהרכב הזה לא ניתן לעשות".

בנוסף, התייחס יו"ר ישראל ביתנו לההאטה בשוק הנדל"ן בישראל. "הבעיה המרכזית בתחום הנדל"ן זה שיווק קרקעות והתחלות בנייה. זו בנייה לטווח ארוך. יש ירידה דרמטית גם בשיווקים, אני מזמן לא זוכר תמונת מצב שמוציאים קרקעות לקבלנים ומכרזים חוזרים, וגם בהתחלות הבנייה. מצד אחד אין ביקוש, מצד שני הריבית גבוהה מאוד, וקבלנים כשהם רוכשים קרקעות בדרך כלל לוקחים הלוואות מהבנקים, וזה לא משתלם בריבית כל כך גבוהה. מחירי השכירות טסים למעלה".

"כבר עכשיו הגירעון שלושים אחוזים יותר מהיעד, דיברו פחות מאחוז. ברור שהגירעון ימשיך ואנחנו נראה אותו תופח גם בהמשך. ההכנסות למדינה יורדות וזה מוביל אותנו באמת לכל התופעות. זה מגיע גם לסל המוצרים הבסיסי לקראת החגים", תקף.

עריכה: שני רומנו

11/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris