ינון מגל ובן כספית

בן: "אחיה רק במדינה בה מצייתים לעליון"; ינון: "אחיה רק במדינה בה מצייתים לממשלה"

מגל: "מה אתם עושים? השתגעתם? מה זו האלימות הזאת? מה זה הטירוף הזה? מה קורה במדינה?" • כספית: "אתה יודע שאין לך טיעונים"


בן כספית וינון מגל שבו לאולפן השידור ונגעו בנושאים הבוערים שעל סדר היום. בפתח בתוכנית שוחחו השניים, ואיך שלו, על הדיון התקדימי שנערך היום (ג') בהרכב של 15 שופטי בג"ץ באשר לחוק לצמצום עילת הסבירות שאושר בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. "אחיה רק במדינה בה מצייתים לעליון", הצהיר בן. "ואני אחיה במדינה בה מצייתים רק לממשלה", השיב ינון בנחרצות. 

בהמשך, עוד הוסיף כספית כי "היום, מכיוון שכולם מדברים על בג"ץ חוץ מאיתנו, כגנבים בלילה ועדת הכספים עומדת להתכנס לאשר עוד כסף לחרדים. את הקבינט מכנס היום נתניהו אחרי לא יודע כמה זמן כדי שהיועמ"שית לא תשמע את הדיון ותוכל להורות לנציגיה משהו. מכל העותרים, מי שאני הכי אוהב זה אלוף רוני נומה, מהמשובחים בקציננו שהצטרף לעתירה במקום אלוף משנה ששמו היה חסוי, מהסיבה הביטחונית. נדמה לי ששמונה קבוצות שונות עותרות, ואחת באה מסיבות ביטחוניות גרידא".

מגל לא נשאר חייב והשיב: "נו באמת. תתחילו עם השטויות שלכם. זה יפגע בכלכלה, בביטחון, ביחסי החוץ של המדינה, אם הרפורמה הייתה עוברת בלי המחאה אף אחד בעולם לא היה מצייץ, שיגעתם מדינה על זה שאתם לא מוכנים לקבל את הבחירות. פשוט מדינה מטורפת. שלושים שנה חפרתם לנו על הסמל של המכונית של רבין, מה ההבדל? אחרי זה מתפלאים למה בני נוער מתנהגים ככה. מה אתם עושים? השתגעתם? מה זה האלימות הזאת? מה זה הטירוף הזה? מה קורה במדינה הזאת? מהפרוטקשן דרך אחים לנשק ומה שהם עושים לשרים, אתם הורדתם מהפסים את המדינה. מישהו קולט את הבולשיט הזה? איזה אלוף במילואים שמספר את הסיפורים הללו. זה אירוע פנימי של מדינה. מה עם סינגפור? האמירות? היא דמוקרטיה? ערב הסעודית היא דמוקרטיה? תפסיקו עם הפייק הזה, זה פייק מוחלט".

בן סיכם: "אתה יודע שאין לך טיעונים. הרפורמה עברה בלי מחאה בהונגריה, פולין, טורקיה, וברוסיה בכלל מפחדים למחות, וראית מה זה עושה שם לכלכלה. אתה סנטימטר מהלגיד את מה שמירי רגב החלולה אמרה לחנוך דאום, שלא עשו לרבין כלום".

12/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris