בן כספית ואריה אלדד

"לא מטיל את האחריות על הממשלה הקודמת"

ח"כ דני דנון על סערת המשוריינים: "העובדה שבקבינט לא ידעו - דבר שצריך לבדוק" • טען: "בן גביר קפץ מהר מדי עם האיומים לפרק את הקואליציה"


היום (ד') הכחישו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט את הפרסומים בדבר העברת נשק לרשות הפלסטינית, זאת בעקבות הידיעה בדבר כלי הרכב הממוגנים שהועברו לרשות הפלסטינית. יו"ר הליכוד העולמי וסגן שר הביטחון לשעבר חבר הכנסת דני דנון התייחס לדברים.

"בפועל, במבחן העבודות, לא רובים ולא כדורים - מדובר ברכבים ממוגנים. העובדה שבקבינט לא ידעו שזה קורה, דבר שצריך לבדוק. זה בעייתי. במקרה הזה היה מדובר ברכבים, אבל זה יכול היה להיות גם רובים. אני מברך על האמירה של ראש הממשלה שלא נעביר רובים ואקדחים לרשות הפלסטינית. אני לא מטיל את האחריות על הממשלה הקודמת, אנחנו היום בשלטון ואנחנו אחראים", אמר בפתח השיחה. בהמשך, הבהיר: "אני חושב שבן גביר קפץ מהר מדי עם האיומים לפרק את הקואליציה ואת הממשלה. חברים - אפשר להירגע".

חבר הכנסת דון עוד ציין כי "כמובן שיש לחץ אמריקאי להדק את שיתופי הפעולה עם המנגנונים, אבל צריך גם לזכור שראינו בעבר תמונות של שוטרים פלסטינים יורים על ישראלים ומבצעים פיגועים. לכן, אני חושב שלא צריך להעביר כלי נשק לרשות במצב שקיים היום, אבל מצד שני גד לא לצאת בהכרזות על פירוק ופיזור הרשות". והדגיש: "אני חושב שאפשר ורצוי להגיע להסכם עם הסעודים גם בלי ויתורים. אני חושב שהוכחנו שאפשר לחתום על הסכמים עם מדינות ערב בלי לוותר על חלקי מולדת. לכן אני חושב שלא צריך למהר ולהגיד שזה בלתי אפשרי. כרגע מתנהל משא ומתן, בעיקר מול האמריקאים".

לסיום, עוד התייחס לאפשרות להסכם שלום עם סעודיה והבהיר כי "אני לא חושב שצריך לפסול - אם מדובר בפיתוח כלכלי או לסיוע הומניטרי לפלסטינים, אנחנו לא אלה שגידו לא. להפך, אנחנו נברך על כך. השאלה היא איזה מחיר הם רוצים שאנחנו נשלם, כי אני מניח שיש דברים שבקואליציה הנוכחית לא יעברו. בסוף, המצביעים שלנו רוצים יציבות ומבינים שהמצב היום עבור הימין הרבה יותר טוב מאשר היה בערב ראש השנה לפני שנה, תחת ממשלת בנט־לפיד. אני חושב שבסופו של דבר טבעי שיהיו כאלה שהם יותר מרוצים וכאלה שפחות - יש לנו עוד הרבה מה לעשות בשנה הקרובה, אבל בערב ראש השנה אני מרשה לעצמי להיות אופטימי ולראות את הדברים הטובים שיש לנו כאן במדינה. לא הכול שחור".

עריכה: דוד זבולוני

13/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris