בן כספית ואריה אלדד

"לא יודע אם זה סופי, הייתי ממליץ לרה"מ להגיע"

ח"כ דני דנון קרא לנתניהו שלא להיעדר מהטקס הממלכתי לזכרו של רה"מ לשעבר רבין ז"ל: "עם התפקיד שלו מגיע גם הדבר הזה"


בקרוב תשודר במסגרת תוכנית התחקירים האמריקנית '60 דקות' כתבה המגוללת את ניסיונות החקיקה של הרפורמה במערכת המשפט, ותכלול ראיונות עם כמה ממובילי ההפגנות בישראל. הדברים באים על רקע הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ייעדר מטקס הזיכרון הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל. חבר הכנסת דני דנון, יו"ר הליכוד העולמי ושגריר ישראל באו"ם לשעבר, שוחח עם אריה אלדד ואיתן כבל והתייחס לדברים. 

"זה בהחלט לא מחזק אותנו", טען. "אין ספק שזה מביך ונותן נשק לאויבים שלנו בחוץ, אבל לא נעצור את זה. אני מציע לנתניהו לדבר על זה בנאום שלו, לא להתחמק מזה. הנושא של ישראל הוא לא הנושא העיקרי באו"ם, אבל אין ספק שמי שרוצה להביך אותנו ישתמש בחומרים הללו ויעלה אותם. נתניהו צריך להדגיש את הכוח של הדמוקרטיה, ואת העובדה שאנשים מפגינים ויוצאים להשפיע, וזו הרוח הדמוקרטית בישראל".

על ההפגנות בארצות הברית בעקבות ביקורו של רה"מ במדינה, אמר: "אף אחד בארה"ב לא יעצור את נשימתו או יפתחו מהדורות על זה, אבל זה דבר חריג. תמיד היו הפגנות, אבל אף פעם לא זכור לי שהיו הפגנות של ישראלים או ישראלים לשעבר. לפי דעתי זו טעות מצד המפגינים, בימים בהם נתניהו יוצא, אני חושב שצריך לגבות אותו. ממלכתיות זה גם לכבד את תפקיד רה"מ, הוא עדיין ראש הממשלה, גורלנו נמצא בידו. גם כשהוא יוצא לדבר עם מנהיגי העולם, הוא מייצג את כולנו. גם כשלפיד ובנט נסעו נתנו את הכבוד כי גם ייצגו את ממשלת ישראל".

בסיום דבריו, הגיב ח"כ דנון על היעדרותו הצפויה של נתניהו מהטקס לזכרו של רבין, והבהיר: "אני לא יודע אם זה סופי, הייתי ממליץ לו להגיע לכל מקום בו הוא מגיע כראש ממשלה ולא לוותר על זה, גם אם זה כרוך בספיגת עלבונות. ולכן הייתי ממליץ לו כן להגיע. ההגעה שלו חשובה ואני מצפה מאלו שמגיעים לכבד את התפקיד שלו. הייתי ממליץ לו להגיע ולנאום שם, לומר את דבריו ולעמוד זקוף, יום הזיכרון לזכרו של רבין לא שייך לקבוצה מסוימת במדינה. עם התפקיד שלו, מגיע גם הדבר הזה, להגיע לטקסים הללו".

על אמירתו של רה"מ באשר למפגינים, הדגיש: "נתניהו הבהיר את הדברים, הוא אמר שבזמן הנאום שלו יהיו לא שתי קבוצות כמו בדרך כלל אלא שלוש. הם צובעים את עצמם בצבעי פטריוטיות אבל זה לא אמיתי, מי שמניף דגל וחוסם כבישים זה לא פטריוטיות. לקרוא לנשיא ארה"ב לא להיפגש עם רה"מ - לא זוכר שזה קרה".

עריכה: מיכל קדוש 

19/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דני דנון
דני דנון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris