ינון מגל ובן כספית

"אף אחד לא אמר שקרסה הרפורמה"

ינון ביקש להבהיר כי חרף רוחות השמחה מהסכם מול סעודיה, התמורות המשפטיות כאן כדי להישאר • יריב: "המהפכה המשפטית ז"ל, אתמול היא הובאה לקבורה"


גם היום, החמישי בשבוע, שבו ינון מגל ויריב אופנהיימר אל עמדת השידור וסקרו יחדיו את כל המתחדש בזירה המדינית והפוליטית מן העת האחרונה. בפתח הדברים, שוחחו השניים על הסכם השלום המתגבש עם סעודיה. 

"כל השמחה שלך מעידה על הריק שיש בך", צינן אופנהיימר את שמחת חברו. "אני ואנשים שכמותי בווין ווין, הפסדתם. המהפכה המשפטית, שאתה במשך חודשים מפמפם שהיא הכי חשובה, ז"ל, אתמול היא הובאה לקבורה. הורדתם את כל הדגלים הכי גדולים שלכם. אם תמשיכו במהפכה ובסיפוח, לא יהיה שלום עם סעודיה. אבל אז אולי תתפרק הממשלה. נפלת בפח, זה נהדר, זה כיף וזה תענוג". 

בהמשך, הוסיף: "יש שתי אופציות, או שתיישרו קו או שהימין יפיל את עצמו. מבחינתי, אני לא יודע מה יותר טוב. אני מרוצה כי אני לא בא מפוזיציה. אם נתניהו יגנוז את המהפכה המשפטית, יגנוז את תוכניות הסיפוח, ילך להסכם במחירים הללו ויקדם שתי מדינות, אני בעד. לך יש רק את הפוזיציה, אם נתניהו פופולרי או לא. האמריקנים עשו הכל בשביל להעביר לאנשים כמוך מסר: אם תלכו בקו שלנו ותגנזו את המהפכה המשטרית, נתניהו יוזמן לבית הלבן עד סוף השנה. החדר לא היה הכי חגיגי, זה לא היה הבית הלבן. אתה רץ לפרס הגדול ושוכח את כל מה שדיברת באולפן, הכל נזרק בשביל הבית הלבן וסעודיה". 

מגל לא הסכים עמו, בלשון המעטה, והבהיר: "כמה שטויות טחנתם לנו, 20 שנה אתם טוחנים לנו את השכל. לגבי הרפורמה המשפטית, לא ירדה שום רפורמה. נתניהו אמר שהוא מקווה להגיע להסכמות. גם אני אמרתי שאני מקווה להגיע להסכמות, אין פה משהו חדש, אף אחד לא אמר שקרסה הרפורמה ושזה נגמר. לגבי יהודה ושומרון, אתם כל השנים אמרתם שלא יהיה שלום בלי לתת את יהודה ושומרון. והנה, להפך. לא ויתור על יהודה ושומרון, בלי שאנחנו נותנים שטחים או מחזירים משהו. תסתכל איזה דבר נפלא".

"הטיעון שלך שזה היה במלון, אתה מתייחס לקנקן?", שאל את יריב. "זה מגוחך. אתה מכריח את עצמך להיות חמוץ. סלח לי, אתה אומר שטויות. אתם בחיים לא הייתם מגיעים לזה, לא הייתם מצליחים לעשות שלום בחיים. רק נתניהו הצליח לעשות את הדבר הזה".  

21/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris