סיון כהן

"ביידן צריך את נתניהו כ'לוביסט'"

שירית אביטן כהן, כתבת פוליטית ומדינית ('ישראל היום') סיכמה את פגישת נתניהו עם ביידן בניו יורק בנימה חיובית וטענה: "כל הקלפים הסתדרו במקום"


יום לאחר הפגישה הדרמטית בניו יורק, נשיא ארה"ב הזמין את ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור בבית הלבן לצורך דיון בהסכם השלום המסתמן עם סעודיה, עוד ידונו באיומים מאיראן ועל המשך חקיקת הרפורמה המשפטית. שירית אביטן כהן, הכתבת הפוליטית והמדינית של 'ישראל היום', בשיחה עם אריה אלדד ב־103fm סיכמה את הפגישה בין שני המנהיגים.

לדבריה על הפגישה אמש (ד') בין ראש הממשלה לנשיא ארצות הברית, "זה היה די מדהים לראות את זה אתמול, זה היה נראה כאילו כל הקלפים הסתדרו במקום לפי מה שהמשלחת הישראלית רצתה לשמוע. פגישה מאוד מכובדת, ארוכה. ובמרכזה לאו דווקא נזיפות בישראל אלא עסקה בסעודיה, נורמליזציה. הנשיא האמריקני שם את זה על השולחן כי הוא צריך את זה גם לצרכים פנימיים אצלו בבית ולשקם את מעמדו בארצות הברית. פגישה מאוד חיובית. ביידן צריך את נתניהו כ'לוביסט'".

בהמשך תיארה את התחושות לאחר המחאות אמש מול המלון בו נפגשו הנשיא ונתניהו בניו יורק ואמרה: "התחושות נורא קשות, אתה קם כל בוקר לתופעה מטורפת יותר מקודמתה והדברים צריכים להיאמר ולהיכתב".

21/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ג'ו ביידן
ג'ו ביידן  |  צילום: Tasos-Katopodis-Getty-Images
Paris