איריס קול

סוף העולם שמאלה - המחזמר

הפזמונאי והסופר נעם חורב: "חשבתי שאכתוב שירים חדשים שיתאימו, אבל אודי (הבמאי) לקח איתו את שני הספרים שלי, וסימן לעצמו שירים שמתאימים"


לאחר שהסרט 'סוף העולם שמאלה' זכה להצלחה כבירה, כעת הגיע זמנו של המחזמר. הפזמונאי והסופר נעם חורב שוחח ב־103fm עם איריס קול, ושיתף בפרטים. עוד סיפר על הופעתו בגריי יהוד שתתקיים ב־10.10.23, בו יוצגו הסיפורים מאחורי שיריו.

"זו חגיגה שלמה של שירים ומוזיקה", ציין חורב. "תמיד גם יש אתגר מאוד גדול לקחת סרט שהוא כל כך מיתולוגי ועכשיו להעביר אותו לבמה. תמיד השאלה האם אתה מצליח לשחזר את הקסם בסרט, ואני חושב שאודי הצליח לעשות את זה יחד עם קאסט השחקנים שלו. בהתחלה אני בכלל חשבתי שנשב עם התסריט ואני אכתוב שירים חדשים לגמרי שמתאימים למה שצריך, אבל מה שקרה שאודי טס לחו"ל, לקח איתו את שני הספרים שלי, במהלך הטיסה קרא את הספרים, ובכל פעם סימן שיר קטן שיכול היה להתאים".

עוד סיפר כי "זה היה תהליך מדהים כי הוא חזר עם ערימה של טקסטים כתובים, כן היה צריך להתאים אותם כדי שירגיש טבעי, להוריד מילה, להוסיף מילה, להבין איך טיפה לדייק את השיר הזה. הייתה המון עבודת ליטוש, והיה תהליך מאוד מאוד מעניין. לכתוב לתיאטרון זה מאוד שונה מאשר לכתוב לרדיו, שם יש בגדול חוקים די ברורים, אורך של השיר צריך להיות מסויים, אבל בתיאטרון יש הרבה יותר דרור. גם מבחינה טכנית, במשקלים, בחריזה, בשפה. תיאטרון לוקח אותך למחוזות רחוקים יותר".

בהמשך, תהתה איריס קול על תהליך הכתיבה, וחורב שיתף: "אני עם השנים לאט לאט פיתחתי טכניקות כדי לפצח את הדבר הזה. כי אם בסוף הכתיבה תהיה מאוד טכנית משהו לא יגע, ולכן מה שאני עושה זה שאני מנסה לשייך את השדה הרגשי בו אני מתעסק לחיים שלי. אני לוקח את כל חוויות החיים שלי שקשורים לדבר הזה ואני מביא את זה ממני בסוף. זה בסוף דברים שכנראה גם עברו עליי. אני משתמש בניסיון החיים שלי ומוצא נקודות השקה עם הדמות, ככה זה הרבה יותר קל לי כי אני שוב כותב את עצמי".

באשר להופעתו שצפוייה להתקיים בגריי יהוד, אמר: "טירוף מה שקורה עם המופע הזה. אני התחלתי לפני שנתיים בכל מיני חוגי בית, מול 15 איש, ועשיתי את זה במשך שנה או שנתיים - הופעתי בכל מקום שרק נתנו לי במה, העיקר לספר את הסיפור שלי. ואיכשהו בצורה כל כך בריאה הדבר הזה גדל וגדל, והיום אני מופיע כל ערב".

"אני משמיע את הסקיצות, אני משמיע את התצורה הראשונה של השיר, ואז פתאום כשאנשים שומעים את 'מתנות קטנות' שכתבתי לרמי קליינשטיין הם שומעים אותו בתצורה הראשונה. מעין מופע שאין כל כך משהו כזה. זה גם הסיפור האישי שלי מתובלן בהמון בדיחות והומור, גם כמובן קצת על הילדות שלי, על החלום, איך נכנסים למקצוע כזה. בהכול שזורים השירים", סיכם.

עריכה: שני רומנו

26/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נעם חורב
נעם חורב  |  צילום עצמי
Paris