מרסל מוסרי

"את היום הכי נקי בשנה לכלכו"

בפתח תוכניתה לא יכלה מרסל להבליג על המהומות בכיכר דיזנגוף בתפילה ההמונית ביום הכיפורים • "עוד מעט גם האדמה תמאס בנו", הזהירה


בדרכה המתנגנת והפיוטית שבה מרסל מוסרי לאולפן ושיתפה על מקרה שהותיר בה רושם עז. "אתמול בסופר עמדתי בתור ארוך שלא נגמר, כולם נראו עדיין תשושים מיום הכיפורים ביום שלפני", סיפרה מוסרי בקולה הנעים והוסיפה: "פתאום נשמעה צעקה, מישהי, אישה בת 70 לערך, נמוכה, אוחזת בעגלת קניות קטנה ופרחונית התפרצה אל הקופה 'גברתי' אמרה לקופאית 'את עשית טעות חמורה איתי'. הקופאית חדלה מעבודתה, גם חברתה, מהקופה השנייה הפסיקה והסתכלה. 'מה עשיתי?' שאלה מבוהלת. 'לפני כיפור, חייבת אותי על החסה 9.40 במקום 3.90'".

בין השתיים התפתח שיח קולני וכעור שבסופו זיכתה הקופאית את הלקוחה וביקשה את מחילתה. מרסל שבה לביתה ולא יכלה שלא להיזכר שמראות כיפור האחרונים בכיר דיזינגוף בהם התקוטטו יהודים עם יהודים על מקום התפילה. 

"התיישבתי על הספה וכבה בי החשק לעשות משהו, מה אומר לכם? כבר אין מקומות מפלט במקום הזועם הזה, שכן, אם את היום הכי נקי בשנה לכלכו, אז למה אני עדיין מצפה מימי החול להיות שקטים וטובים? כדאי שניקח את עצמנו בידיים, כי עוד מעט גם האדמה תמאס בנו, היא לא תיתן את יבולה, לא יהיו חסות ולא תהיה פה מדינה", סיכמה בצער. 

27/09/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרסל מוסרי
מרסל מוסרי  |  צילום: 103fm
Paris