אודי סגל וענת דוידוב

"היא באמת כושלת, היא באמת לא מקצועית"

חבר הכנסת משה סעדה יצא בחריפות נגד היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה: "אם אני תוקף, אני עושה את זה בכאב כי אין ברירה"


בג"ץ דן בשבוע שעבר בתיקון לחוק הנבצרות, כשברקע המערכת הפוליטית סוערת. חבר הכנסת משה סעדה (הליכוד) התייחס לכך בשיחה עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm ויצא בחריפות נגד היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה. 

"עיקר ההתנגשות כרגע היא עם היועמ"שית", טען סעדה, והוסיף: "אני חושב שבית המשפט העליון הוא חצוי. היא (בהרב־מיארה) אמרה שזה חוק יסוד שפוגע פגיעה אנושה בדמוקרטיה וחייבים לבטל אותו, זו אמירה שהיא חד ערכית של היועמ"שית שזכתה לכתף קרה מבית המשפט העליון, שלא קיבל אותה לחלוטין".

עוד אמר: "זה לא עניין פרסונלי כרגע מולה. אנחנו צריכים להגדיר את התפקיד שלה, וזה נכון לא רק ליועמ"שית הזאת, לכל יועמ"שית. מי שבחר אותה היה גדעון סער. לצערי, בחירה כושלת, ובזמן אמת התריעו, והוא החליט לבחור מהסיבות שלו. עכשיו, אחרי שהיא נבחרה, צריך להסדיר את תפקיד היועמ"שית וזה חשוב מאוד".

לדבריו, "אני הייתי 24 שנים פקיד ציבור, ואני האחרון שאתקוף פקיד ציבור על לא עוול בכפו. אני יודע כמה האנשים האלה בפרקליטות עושים לילות כימים בעבודת קודש. אם אני תוקף, אני עושה את זה בכאב כי אין ברירה. היא באמת כושלת, היא באמת לא מקצועית". 

בהמשך, טען כי הוא לא חושב שתהיה התנגשות בין הרשות המחוקקת לשופטת. "אני לא חושב שבסופו של יום יבטלו את חוק היסוד גם בעניין הסבירות, וגם בעניין של הנבצרות לא יבטלו את חוק היסוד, וכל מה שנשאר לנו זה לפתור את העניין של הוועדה לבחירת שופטים. יש מתווה להסכמות - להוציא את נציגי לשכת עורכי הדין, לייצר סוג של וטו הדדי. זאת הדרך הנכונה", הסביר. 

במהלך השיחה, סעדה הודה כי הצגת הרפורמה הייתה לא טובה. "עשינו את הכול באבחה אחת ושגינו. צריך לזכור כל הזמן, מעל הרפורמה יש את מרקם החיים של החברה הישראלית, חייבים להגיע להסכמות, חייבים להושיט יד", סיכם. 

01/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גלי בהרב־מיארה
גלי בהרב־מיארה  |  צילום: שיר טורם/פלאש90
Paris