בן כספית ואריה אלדד

מלחמת יו"כ? "זה הפרומו למה שקרה עכשיו"

ח"כ דבי ביטון (יש עתיד), תושבת שדרות, סיפרה על הקרב הקשה על תחנת המשטרה בעיר: "אני לא ישנה מעל 24 שעות, זה מפחיד בצורה שאי אפשר לתאר"


קרב קשה וממושך נערך על תחנת המשטרה בשדרות, כתוצאה מכך נהרגו רבים. חברת הכנסת דבי ביטון (יש עתיד), הנה תושבת שדרות, בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית ב־103fm שיתפה על החשש הכבד.

לדבריה, "נשמעות המון יריות, יש קרב. המצב הוא מאוד מתוח, אני מתגוררת מאה מטרים מתחנת המשטרה כך שביליתי לילה מאוד קשה - אני לא ישנה מעל 24 שעות, זה מפחיד בצורה שאי אפשר לתאר. אפילו התפללתי שיהיו יותר קסמים מאשר החרדה שמחבל עלול להיכנס אלייך הביתה. רוב השעות אתמול, אני ובעלי עשינו משמרות מול המצלמה כדי לוודא שאף אחד לא מתקרב לבית. זה דבר שלא יתואר. הכאב העמוק הזה, אי אפשר לתאר. אני חושבת שכזה דבר לא חוויתי מעולם ואני עוד ילדה שחוויתי את מלחמת יום הכיפורים. בתחושה שלי, זה פשוט היה הפרומו למה שקרה עכשיו".

בהמשך, עוד סיפרה כי "הגיעו שני טנדרים עמוסים במחבלים שטבחו במיניבוס מלא באנשים מבוגרים שהיו צריכים לצאת לים המלח ואז הם באו נגד התנועה ועשו את כל מה שעשו. הקרבו היו נוראיות. הם הגיעו ערוכים, עם ציוד. היה חוסר ודאות ולא מפתיע אותי שעוד יש כאלה שכנראה מסתובבים פה, זה הקרב שמתנהל עכשיו".

כשנשאלה על גורלם של תושבי שדרות, השיבה: "הרבה נשארו כאן. היום יצרתי קשר עם ראש העיר כדי לבדוק האם יש פינוי, כי יש משפחות שפונות אליי. תושבי שדרות עדיין לא זכאים לפינוי, אבל המשפחות היום לא מסוגלות לצאת להתארח בתשלום - זה עולה הרבה כסף. יש גם קושי לצאת מהעיר עכשיו בגלל המציאות, אבל אני מניחה שחלק מהמשפחות כן יעזבו. יש כאן אווירה נוראית, עם המנון נרצחים ופגועים בעיר".

על בתה שחולצה מכפר עזה, אמרה לסיום: "זה היה נורא. אני לא יכולה אפילו לתאר איך הרגשתי. היא עיוורת מלידה, היא אימא מדהימה ועורכת דין. היא מתקשרת אליי ואומרת 'אימא, הם כאן, אנחנו שומעים אותם'. היא ביקשה שנקרא לצבא, אבל הרגשתי חסרת אונים". והבהירה: "אני סומכת על ראש הממשלה לשעבר יאיר לפיד, אכבד כל החלטה שלו. זה הרגע להתאחד ולשים את כל המחלוקות בצד. הלוואי וזה יקרה".

עריכה: דוד זבולוני

08/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חרבות ברזל
חרבות ברזל  |  צילום: דוברות משטרת ישראל
Paris