ינון מגל ובן כספית

נעמה: "הצלת את החיים שלנו"; רמי: "זה מחזק אותי"

רמי דוידיאן, המסייע בחילוץ נעדרי המסיבה ברעים ומי שהעביר ליישוב פטיש מעל 700 איש, שיתף במראות המחרידים • נעמה איתן, שניצלה על ידיו, הודתה לו


ביום שבת בבוקר מחבלי חמאס חדרו אל תוך שטח ישראל, פרצו למסיבת טבע שהתקיימה סמוך ליישוב רעים וביצעו טבח במבלים במקום. רמי דוידיאן, המסייע בחילוץ הנעדרים באירוע הטרגי והצליח להעביר למושב פטיש מעל 700 איש, שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm ושיתף ברגעים הקשים מהחילוצים והמראות המחרידים אליהם נחשף. לשיחה הצטרפה בהפתעה נעמה איתן, שניצלה על ידי רמי, וסיפרה על מעשי הגבורה של האיש. 

"איך אתה?", התעניינו צמד המגישים במצבו של רמי, ואילו הוא השיב בכאב: "ברוך השם. מחזיקים מעמד. אלפי הורים מתקשרים אליי, אני מקווה שהצלחתי לשמח המון. אני לא יודע איך הגיעו אליי, אני גר במושב פטיש, סמוך לרעים. ביום שבת בשש בבוקר התקשר חבר לחלץ את הבן של החבר שלו, והחבר הזה אומר 'יש לי חברים בוואדי', והחבר שהצלתי אומר 'יש לי עוד חברים'. הצלחתי להגיע להמון, המון פצועים. תודה לאל הצלחתי".

באשר לרגעי החילוץ של נעמה וחברותיה, סיפר: "חברה שלה שהצלחתי להציל, שלחה לי מיקום שלה. היה לי קשה מאוד להגיע, הייתה במקום שרק בהליכה רגלית מגיעים אליה. אני רואה הרבה דברים, קשה לי להגיד מה אני רואה. קשה. רואה המון דברים. רואה גופות".

כמו כן, כאשר שאל מגל האם 260 הגופות שנמצאו במסיבה אותרו במקום אחד או שמדובר בסדר הגודל של ההרוגים מכל המסיבה, הודה רמי: "260 במקום אחד, ובוואדי ובפרדסים עוד אלפים. רק ביום שבת הצלחתי לספור מעל 50. היה לי נ.צ מהורים שהילדים נמצאים במיגוניות, הגעתי למיגוניות בשעות הקטנות של הלילה ולא ראיתי גופות בכלל".

על דרכי ההגעה שלו לאותם מבלים אשר ברחו מידי המחבלים, שיתף: "רכוב עם רכב, רגלית. אין לי נשק, נתקלתי במחבלים שהיו תחת עץ שיטה עם בחורה בשם נועם ממושב מגשימים. היא הייתה איתם, כנראה הם היו מפוחדים, הם ברחו, חשבו שאני איש ביטחון. אני דובר קצת ערבית, הצלחתי להרגיע גם את הפלסטינים, אמרתי להם לשכב על הרצפה, הוצאתי את נועם, שמתי אותה באוטו. שניים מהם חמושים אבל הם היו מבוהלים מאוד".

"לצערי הפסקתי את החיפושים לפני 40 דקות והגעתי לבית העלמין באופקים, ללוויה של הבת דוד שלי שגם היא נרצחה. היא חיילת, נרצחה בחמ"ל, בשבת בבוקר. אבא שלה זה אחד המחלצים איתי. אנחנו עוברים שש שבע פעמים ביום שבת ליד הבת שלו והוא לא תיאר לעצמו שהבת שלו נהרגה. ביום ראשון בבוקר החלטנו בשש בבוקר לצאת לשטח, ובעשר הוא מקבל את ההודעה שהבת שלו נהרגה. המשכנו ככה, וזהו. קשה", אמר.

נעמה: "בהתחלה לא הבנו שיכולים לחלץ, כל מה שקרה שם היה כאוס"

נעמה איתן, מי שחולצה בעזרת רמי משטח האש ומאימת המחבלים, שיחזרה את אותם רגעים בהם רמי היה תקוותם היחידה. "הייתי עם חברות שלי, היינו בנקודה ביער אחרי הרבה הרבה זמן של ריצה, התחבאנו שם משהו כמו שש או שבע שעות. שלחו את המיקום שלנו למשטרה, לצבא, מי לא היה מעורב, עד שאחת מהחברות קיבלה את הטלפון של רמי. התחלנו לדבר איתו, היינו איתו בקשר משהו כמו שעה וחצי, הוא ניסה לחפש אותנו. המיקום שלנו היה מורכב, היה קשה להגיע אליו גם כי הוא היה באזור של הרבה אש וגם כי התחבאנו בוואדי שהיה קשה להגיע לשם עם הרכב".

"רמי התחיל להתקרב אלינו, שמענו אותו צופר, זה ממש היה שני האחוזים האחרונים בסוללה של כולנו. התחלנו לזחול לעבר הצפירות, לעבר מה ששמענו, והגענו לאיזה ציר. הגיע טנדר, זה היה לאון, אחד הבחורים שעשו את העבודה הזו עם רמי. לאון שם אותנו אחרי חמש דקות אצל רמי ברכב ואז רמי לקח אותנו מהר מהר לפטיש. זה בעצם היה המפגש שלי איתו. אני בטוחה שהיה לו כל כך הרבה אנשים כאלה שהגיוני שהוא לא יזכור אותי ספציפית. אבל אין לי מילים אחרות להגיד לך רמי חוץ מתודה, הצלת את החיים שלנו. זה כל כך לא מובן מאליו", הדגישה.

רמי, שהאזין לדבריה של נעמה, אמר בקול חנוק: "זה רק מחזק אותי". נעמה המשיכה לשחזר את אותם רגעים: "בהתחלה לא הבנו שיכולים לחלץ, כל מה שקרה שם היה באמת כאוס. פשוט רצנו לשדות, התחלנו להתחבא שם כי הבנו שמכל כיוון שלא נלך באמת יש חוליות מחבלים. שמעתי את היריות, היריות חלפו לנו ליד האוזניים. היינו ממש בשטח אש".

עריכה: שני רומנו

09/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולם אין קשר לנאמר
למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris