גיא פלג

"זה יום כיפור של אלה שנתנו מבטחם בחמאס"

המאזין טען: "השמאל הופתע, הימין תמיד ידע עם מי יש לו עסק" - וגיא השיב: "זה לא יאיר גולן אמר לתת מבטחו בחמאס זה נתניהו אמר"


המאזין שעלה לשידור שיתף: "אני חושב שצריך לעשות חשבון נפש, ללא ספק אנשים ישלמו במשרות שלהם, אין ספק. כל אחד מאיתנו צריך לעשות את חשבון הנפש. רציתי לדעת האם גם השמאל הישראלי האמין שיש לנו פרטנרים של שלום בצד השני? הרי השמאל הופתע, הימין תמיד ידע עם מי יש לו עסק". 

מנגד, גיא טען: "השמאל הישראלי שאנחנו רואים אותו בשיא עוצמתו, אלוף יאיר גולן, מבחירי מרצ, הם הגיבורים שבגיבורים. אני חושב, ככל שאתה רוצה לייחס לשמאל טענה של פרטנרים. השמאל הישראלי רואה וראה ברשות הפלסטינית פרטנרית. והוא לחץ ולוחץ להעמקת הקשר עם הרשות הפלסטנית שמוכיחה שיתוף פעולה ביטחוני לאורך שנים ארוכות. הימין הישראלי בראשות נתניהו מבקש להחליש את הרשות הפלסטינית תוך שהוא מאפשר את התעצמות החמאס". 

"הרי זה יום כיפור של כל מדינת ישראל", הבהיר גיא. "אבל זה בראש ובראשונה יום כיפור של אלה שנתנו מבטחם בחמאס. הרי זה לא יאיר גולן שאמר שצריך להעצים את הקשר עם החמאס, זה נתניהו אמר את זה". 

לבסוף, השדרן סיכם: "אני חושב שכל אזרחי מדינת ישראל צריכים לעשות חשבון נפש. לכל אחד יש שאלות שהוא צריך לשאול את עצמו. הקואליציה צריכה לשאול את עצמה למשל איך הם נתנו מבטחם בחמאס? או איך הם איפשרו את היחלשות צה"ל כנגד האזהרה של שר הביטחון שלהם, של הרמטכ"ל, של ראש אמ"ן. ואנשי הצבא ומערכת הביטחון צריכים לשאול את עצמם איך הם הופתעו כך?"

11/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג
Paris