גיא פלג

"'מר ביטחון' כשל בהחלטות האסטרטגיות"

גיא פלג פתח בקריאה לממשלת אחדות: "אולי הגיע הזמן ללחוץ על הדוושה ולדרוש קבינט ביטחוני מצומצם - לא ייאמן שלא התגבש כזה מיד"


בפתח התוכנית, התייחס גיא פלג למצב הקשה במדינה, בעקבות המלחמה: "חשוב לעודד ולהתפעל מרוח ההתנדבות, מהערבות ההדדית, מהמסירות, מהנדיבות, מההתגייסות, גם של הלוחמים, גם של האזרחים, ואולי, אולי הגיע הזמן ללחוץ על הדוושה, לדרוש ממשלת אחדות, קבינט ביטחוני מצומצם, מנוסה, אחראי, יציב. לא ייאמן שלא התגבש כזה מיד".   

"תראו מה התגלה", הסביר, "מר ביטחון, שכתב ספרים, נשא הרצאות ונאומים, כשל בכל ההחלטות האסטרטגיות הגדולות. חיזק את חמאס מתוך אסטרטגיה, אפשר לו להתבסס, אישר העברת כספים, נתן אמון בהסכמות איתו, אפשר לכל סביבתו ללעוג, לבזות את הגדולה שבידידות, לשריו להשתלח בנשיא ארה"ב".

לדברי פלג, "כמה חשוב, מרגיע, מחמם את הלב היה הנאום אמש של נשיא ארה"ב. בעבורי זה היה הרבה יותר חשוב, הרבה יותר מרגיע מכל ההצהרות הנפוחות של שר הביטחון וראש הממשלה, אלה שאיימו עד לא מכבר שיהפכו את לבנון לעיי חורבות, ועכשיו מאיימים לעשות זאת לעזה".

"כמה מרגיע שביידן, בדרכו המרגשת, אמר בעצם, 'מי שמנסה לנצל שעת כושר זאת לפגוע בישראל, תהיה לו בעיה איתנו', ולא רק שאמר אלא קידם 1,000 מטוסי קרב, עם משחטות מסביב, עם כוח אש עצום", ציין.  

פלג המשיך וטען: "ולחשוב שגם היום כשממדי ההרס שנחשפו רק בחלקם, כשמספר ההרוגים והנרצחים מאמיר במאות בכל יום - לא קמה עדיין ממשלת אחדות, והדיווחים הלא מוכחשים מספרים עליה, על שרה נתניהו, הנצורה מהמספרה מכיכר המדינה שמונעת, מנסה לטרפד". 

"ודיווח מהשעות האחרונות, שר הטיקטוק בן גביר, הוא מרים ראש, במקום להסתתר הוא מרים ראש, הוא מזהיר, הוא מתריע, מפני מה? מפני 'שומר חומות' מספר 2. מפיץ שנאה, מלבה שנאה, נגד ערביי ישראל", הבהיר. 

11/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris