גיא פלג

"דילמה שייתכן וצריכה להעסיק אתכם"

בפתח התוכנית, שאל גיא פלג: "האם זה הרגע להצביע על האשם המרכזי? או שאולי רבותיי, לדעתכם, זה הזמן לנצור את הביקורת?"


גיא פלג פתח את התוכנית עם תהייה: "דילמה, דילמה שלי, דילמה שייתכן וצריכה להעסיק אתכם, רגע לפני שאתם מטלפנים ועולים לשידור. האם זה הזמן? האם זה הרגע להצביע על האשמים? להצביע על האשם המרכזי? לשאול כאן ועכשיו שאלות נוקבות? לדרוש את התפטרותו? איך הרשה לעצמו שלא לשמוע, רגע לפני החקיקה המהפכנית, את ראש המטה הכללי, את ראש אמ"ן, איך אטם אוזניו מהאזהרות שלהם?"

"איך העז לפטר את שר הביטחון, אחר כך חזר בו, איש ביטחון מנוסה, אחרי שהזהיר מפני השלכות החקיקה ההרסניות, השלכות על ביטחונה, כך אמר, המיידי של מדינת ישראל?" המשיך פלג, "איך העז להחליש את הרשות הפלסטינית, את השותפה הביטחונית המוכחת שלנו 20 שנה? איך נתן אמונו בחמאס הרצחני, התיר העברת כספים, התעצמות פנימית וצבאית? איך מינה לקבינט את שרי הרעל בן גביר וסמוטריץ' כממונים על ביטחוננו? איך הסית נגד מנסור עבאס, המתון, האחראי, המקרב? ראו את הציוצים שלו מיד אחרי הטבח הנורא". 

"או שאולי רבותיי, לדעתכם, זה הזמן לנצור את הביקורת? כי אחרי הכול הוא עדיין אוחז בהגה וייתכן שהמערכה הקשה עוד לפנינו. האם לדעתכם טעו גנץ ואיזנקוט שנכנסו לקבינט? שהרי כבר בקרוב, כולנו מבינים, יתחילו ההדלפות, יתחיל ניסיון לגלגל אליהם את האחריות לכל כישלון, ויהיו עוד, נקווה שכישלונות ספורים, זניחים", הסביר. 

עוד אמר: "יודלפו מצגות, אתם זוכרים, כמו ב'צוק איתן', יודלפו חומרים מהקבינט. ההצלחה היא הצלחתו שלו, הכישלון? הכישלון זה שלהם. או שאולי, לדעתכם, כדעתי, אנשים ערכיים, ישרים, בעלי ניסיון, לאנשים כאלה אין ברירה, אלא להתגייס? לשים בצד את ההשלכות על הקריירה הפוליטית שלהם, לקחת בחשבון שינסו לגלגל לפתחם אחריות, אבל כל עוד אדם הגון וישר ומנוסה חושב שהוא יכול לתרום, ולו במשהו, לקדם החלטות נכונות, משמעותיות, הוא צריך מיד להתייצב, כפי שאלה התייצבו כל חייהם".

12/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris