בן כספית ואריה אלדד

"חשוב לאחד כוחות, הקבינט המצומצם - פורום נכון"

השרה וחברת הקבינט לשעבר איילת שקד בתגובה לבשורת ממשלת האחדות • קראה לאזרחי המדינה: "שאו נשקים"


בהודעה משותפת שפרסמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון לשעבר בני גנץ, בישרו השניים כי החליטו להקים ממשלת אחדות בעקבות מצב החירום והמלחמה מול כוחות חמאס. 

שרת המשפטים והפנים וחברת הקבינט לשעבר איילת שקד התייחסה לבשורה, ואמרה כי היא חיובית. "אנחנו נמצאים במלחמה שיכול להיות שרוב האנשים בכלל עוד לא מבינים את סדר הגודל שלה, ולכן בשעת משבר כזו צריך לאחד כוחות, גם כדי שיהיה ייצוג לרוב חלקי העם וגם כדי שיהיה עוד ניסיון בפורום כזה", הסבירה. 

היא ציינה כי "זה חשוב מבחינת מורל ציבורי. אני מסתובבת בכל הארץ. אני רואה אנשים, כולם עם רוח לחימה ורוח התנדבותית. אנשים היום לא עובדים, כולם מתנדבים. יש לנו רוח מדהימה בעם שלו ואנחנו הולכים לתקופה מאוד קשה. אני רוצה לנצל את המצב ולהגיד לאזרחים – תיקחו נשקים, אנחנו מגיעים למערכה שהיא רב זירתית ולכן צריכים להיות מוכנים. ראינו בעוטף שבסוף מי שהחזיק את היישובים היו כיתות הכוננות עם הנשקים. יש שם סיפורי קרב הירואיים. בחור בשם שחר, רק כשנגמרה לו התחמושת, המחבלים הצליחו לחסל אותו, שבע שעות הוא החזיק. בסוף אזרחים מצילים חיי אדם".

בהמשך התייחסה להקמת קבינט מלחמה המצומצם שיכלול את נתניהו, גנץ וגלנט כמשתתפים, ואת איזנקוט ודרמר כמשקיפים. "אני חושבת שהפורמט הזה של קבינט מלחמה הוא פורמט נכון. לכן הקבינט המצומצם הזה זה דבר נכון להקים. בסוף כל החלטה שהם יביא כאיש אחד לקבינט, הקבינט יאשר, זה כמעט ודאי. לכן הפורום הזה הוא נכון", אמרה.

"מי שביזה את הנשיא הזה צריך להתנצל ולהתבייש"

לאחר מכן, השלושה התייחס לנאומו המרגש של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן: "הוא ריגש אפילו אותי. הוא נשיא מדהים, חבר אמת. ריגש את כל עם ישראל, נתן לנו גיבוי חשוב מאוד מול איראן והחיזבאללה. פשוט אדם יוצא דופן", אמרה שקד. 

"רואים שזה בא לו באמת מהלב, שהוא באמת מבין את הכאב שלנו וזה כואב גם לו. ביידן, פחות משנה לו מי ראש הממשלה, הוא אוהב את מדינת ישראל וזה מושרש אצלו עשרות שנים כבר", הוסיף, "אני תמיד אמרתי שהוא דמוקרט ציוני. אנחנו חייבים לו המון וכל מי שראה אותו הבין כמה הוא מתכוון לזה. אבל בסוף צריך לזכור שאין על מי לסמוך אלא על עצמינו. לכן אני אומרת לכולם או להתנדב, או לצאת למילואים ומי שנמצא בבית, לשאת נשק".

שקד התייחסה לפוליטיקאים שיצאו נגד ביידן, לפני המלחמה: "מי שביזה את הנשיא הזה צריך להתנצל ולהתבייש. אבל היום זה לא מה שמעניין אותי, מה שמעניין אותנו שהתמיכה של אמריקה תהיה מוחלטת. שנקבל עזרה וכל מה שצריך. כי אם אנחנו יוצאים למלחמה אנחנו צריכים את העזרה האמריקנית ואנחנו צריכים את החימוש האמריקני, בניגוד לכמה שרים הזויים בממשלה הזאת שחשבו אחרת. שארצות הברית תעזור לנו ושעם ישראל ימשיך עם רוח הלחימה וההתגייסות היוצאת דופן הזו".

ולבסוף, איילת שקד שיתפה את פעולתה לטובת שי־לי עטרי, שבעלה נרצח בהגנה עליה ועל בתם בת החודש, שביקשה לשאוב את זרעו: "אני גם קידמתי את החוק וגם היום ניסיתי לעזור ככל שיכולתי לשי־לי מכפר עזה שרצתה לעשות שאיבת זרע מבעלה, יש להם תינוקת בת חודש. לקח זמן לזהות את הגופה אבל הם הגיעו לאסף הרופא, אני מקווה מאוד שהיא תצליח. גם אני וגם אנשים אחרים עשינו הכול. בסוף הם הצליחו אחרי הצהריים, בואו נקווה שזה לא מאוחר מידי, נחזיק בשביל שי־לי אצבעות".

11/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איילת שקד
איילת שקד  |  צילום: פלאש90
Paris