ניסים משעל וטל שלו

האם נסראללה מפחד להיכנס למלחמה עם ישראל?

אזעקת השווא בצפון – בהלה שאין בה צורך, או זהירות רצויה? מנחם הורביץ ('חדשות 12') תושב קרית שמונה, הביע את החשש שנוצר


ביום רביעי האחרון אירעה בהלה רבה בכל יישובי וערי הצפון בשל אזעקה של רחבה בעקבות חשש לחדירת רחפנים וכלי טיס מגבול לבנון, וגרמה לאלפי תושבים להיכנס לממ"ד עד שהאיום יוסר. שעות לאחר מכן, נודע כי האזעקה הייתה התרעת שווא, וכי לא היה שום אירוע ביטחוני בצפון. בשיחה עם טל שלו וניסים משעל ב-103fm, מנחם הורביץ ('חדשות 12'), תושב קרית שמונה, התייחס לחשש הגדול שחיזבאללה תצטרף למערכה מגבול לבנון, ועל הפחד החדש מחדירת מחבלים אל הישובים.

"תושבי לבנון מבינים שישראל תהרוס אותם אם חיזבאללה תיכנס ללחימה, עזה לא הבינו את זה", הרגיע בפתח השיחה, ואמר: "18 שנה שקט בלבנון בגלל מה? זה עזר. עובדה שבמשך כל השנים חסן נסראללה נמנע מלירות. הוא לא עשה את כל השנים כי הוא מפחד. עובדה שגם עכשיו, שבוע אחרי, החיזבאללה ירה רק לעבר מוצבים של צה"ל, הוא לא ירה לעבר היישובים כי הוא מפחד. נכון לרגע זה. כרגע החיזבאללה יורה רק לעבר חיילים".

עוד ציין כי "תושבי עוטף עזה והצפון הם המגן האנושי של מדינת ישראל. אלה אנשים שגרים במרחק מטרים מגדר הגבול. יושב למשל חבר קיבוץ דפנה, ואומר 'אני עד היום יכולתי להתמודד עם שינויים קיצוניים בירי רקטות, אבל יכול להיות שבעוד שבוע יגיעו אלף אנשי חיזבאללה ויכבשו אותנו?' כלומר, ההרגשה שאנחנו נצטרך להתמודד עם זה שכובשים ולוקחים אותי בשבי, זה מפחיד".

13/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"תושבי עוטף עזה והצפון הם המגן האנושי של ישראל"
"תושבי עוטף עזה והצפון הם המגן האנושי של ישראל"  |  צילום: דוד כהן/פלאש90
Paris