מיכל דליות

"לא יכולים לשלוח את הילדים 'עיוורים' לבית הספר"

המאזינה שיתפה כי נכדתה בת השש לא נחשפת למלחמה, והיא מפחדת שבמפגש הראשון עם חבריה היא תילחץ ולא תבין על מה כולם מדברים • מיכל דליות הסבירה


המאזינה שעלתה לשידור שיתפה: "אני סבתא לשני נכדים, אחד פחות משנתיים, אבל יש לי נכדה בכיתה א', כמעט נטולת מידע, אין כלי תקשורת בבית בכלל, וכשאני באה מבקשים ממני לדבר באנגלית על המצב. יש לי פחד שכשהיא תגיע לבית הספר והילדים יגידו 'שמעתי את זה ואת זה', היא תעמוד ותגיד 'לא נכון, זה לא היה'".

מיכל מיד השיבה: "הדאגה שלך רלוונטית וזה מה שיקרה. לכן, לפני שהיא חוזרת לבית הספר או לפני שהם מתחילים זום, צריך קצת להכניס אותה לעניינים. ולהגיד דברים שבני שש מכירים – 'יש מלחמה בדרום הארץ שזה מאוד רחוק, היו בתים שנשרפו והיו אנשים שנהרגו, נורא עצוב ומדאיג. אבל החיילים הגיבורים שלנו כבר נלחמים שם ועוזרים לכל האנשים. יכול להיות שתבואי לכיתה וילדים יספרו כל מיני סיפורים. כל מה שאת שומעת תספרי לי כדי שאני אגיד לך מה נכון ומה לא'. אם ההורים רוצים לגונן על הילדים הם לא יכולים לשלוח אותם עיוורים לבית הספר".

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
13/10/2023

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris